نخستین همایش «مطالعات اسلامی در غرب» برگزار می شود

نخستین همایش «مطالعات اسلامی در غرب» به همت گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان این دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، در نظر دارند نخستین همایش مطالعات اسلامی در غرب را برگزار کنند. 

این همایش با هدف رویکردی انتقادی به مطالعات اسلامی در غرب، نقد و بررسی روند «خودشناسی» مسلمانان بر مبنای نظام اندیشگی مطالعات اسلامی در غرب و معرفت حاصل از آن درباره تاریخ و ماهیت فرهنگ و تمدن اسلامی طراحی شده است.

در این همایش مهدی محقق درباره «اهمیت رویکرد انتقادی به مطالعات اسلامی غرب»، منصور میراحمدی درباره «بررسی انتقادی مطالعات سیاسی اسلام از منظر شرق شناسی»، داوود رنجبران درباره « مولفه های گفتمان یهودیت در مطالعات اسلام شناسی» و مرتضی سمنون مهدوی درباره «شرق شناسان مسلمان: مفاهیم و مصداق ها» سخنرانی می کند.

همچنین محمد حسین رفیعی در این همایش درباره «جریان شناسی سیره پژوهی در مطالعات اسلام شناسی غرب»، نگار ذیلابی درباره «مطالعات فرق اسلامی در غرب با تاکید بر فرق اسماعیلیله»، میثم سفیدخوش درباره «شرق شناسی رمانتیک، شرق شناسی روشنگرانه و مطالعات اسلامی در غرب» و زهیر صیامیان گرجی درباره «شرق شناسی در مطالعات فرهنگ و تمدن اسلامی آکادمی ایرانی» سخنرانی می کند.

همایش «مطالعات اسلامی در غرب» روز سه‌شنبه ۲۴ آذرماه از ساعت ۹ الی ۱۵ در سالن شیخ بهایی مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

 

کد خبر 2997258

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha