ربوده شدن کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ در صنعا

کمیته بین المللی صلیب سرخ از ربوده شدن دو نفر از کارکنان خود از سوی مردان مسلح در صنعا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در صنعا،  مردان مسلح دو تن از کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ را در مسیر کار در پایتخت یمن، صنعا ربودند. هر چند یکی از آنان چند ساعت بعد بدون هیچ آسیبی آزاد شد، اما نفر دوم که یک تبعه تونسی است، همچنان در دست آدم ربایان است.

«آنتوان گراند» ریاست نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن گفت: ما نمی دانیم چه کسانی مسئول این آدم ربایی هستند، اما از کسانی که مسئول آن هستند می خواهیم تا همکارمان را هر چه زودتر آزاد کنند. البته از این که یکی از همکاران مان آزاد شده خوشحال هستیم و اکنون امیدواریم که نفر دوم هم آزاد شود. ما در یمن در حال ارائه کمک های بشردوستانه به مردم هستیم. اقداماتی از این دست بر علیه کارکنان سازمان های بشردوستانه فقط کار ما را برای کمک رسانی به افراد نیازمند مشکل تر می کند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در حال حاضر جابه جایی کارکنان خود را در یمن به حالت تعلیق درآورده است. در طول چند ماه گذشته، چندین حادثه امنیتی برای کارکنان سازمان اتفاق افتاده است. در ماه سپتامبر، دو نفر از کارکنان سازمان در حال سفر با یک کاروان کمکی از صعده به صنعا هدف قرار گرفته و کشته شدند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ بیش از ۵۰ سال است که در یمن حضور داشته و به کسانی که از درگیری های مختلف صدمه دیده اند کمک رسانی کرده است. این کمک رسانی شامل تأمین داروهای ضروری برای بیمارستان ها؛ بازدید از زندانیان؛ بازسازی و ترمیم شبکه های آب و برق؛ و توزیع غذا و آب بین ساکنان مناطقی بوده است که بیشترین خسارات را متحمل شده اند. از زمان آغاز درگیری بیش از دو میلیون یمنی از این خدمات بهره مند شده اند.

کد خبر 2997309

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha