۷ حکم قضایی برای انبوه سازان منطقه ۲۲/بحران کمبود فضای آموزشی

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران گفت: تاکنون هفت حکم قضایی برای انبوه سازان منطقه ۲۲ دریافت کرده ایم تا تعاونی ها و انبوه سازان را ملزم به تامین فضای آموزشی کنیم.

به گزارش خبرنگار، اسفندیار چهاربند، ظهر امروز در نشست خبری درباره هفته نکوداشت خیرین مدرسه ساز شهر تهران گفت: در گذشته مشارکت های کمی و کیفی در تعلیم و تربیت وجود داشته است و این مهم مطابق فرهنگ ایرانی و فرهنگ اسلامی ما است و آموزه های غنی بسیاری در این ارتباط داریم.

وی افزود: امروز اگر شاهد به وجود آمدن فرهنگ مدرسه سازی هستیم ریشه در تاریخ کشور، ارزش ها و باور و عقاید دارد که جزء دارایی ها و سرمایه های بزرگ ما است.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با بیان اینکه بخش قابل توجهی از نیازهای تعلیم و تربیت را خیرین مدرسه ساز از بخش ساخت فضا تامین می کنند، گفت: خانواده ها نیز مشارکت دارند. شاید از نظر برخی از افراد این مشارکت غیر قانونی و مغایر با اصل ۳۰ قانون اساسی است اما اینگونه نیست. دولت به همراه مردم با استفاده از مبانی غنی اسلامی فرصت هایی فراهم می کند تا مطالبات نظام تعلیم و تربیت را به بهترین نحو اجرا کند اگر غفلتی شود بدون شک در آینده خود را نشان می دهد.

برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در ۳۰۰ مدرسه

وی خاطر نشان کرد: برای اولین بار جشنواره خیرین مدرسه ساز در ۳۰۰ مدرسه خیرین ساز از روز ۲۲ آذر تا ۲۸ آذر ماه برگزار می شود تا خیرینی که سالهای گذشته مدرسه ای احداث کرده اند و سالها از آن گذشته است در این جشنواره شرکت کنند و از آنان تجلیل شود.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران تاکید کرد:  تاریخ برخی از مدارس بیش از ۱۱۰ سال است، برخی از اینها نیازمند تخریب و نوسازی هستند. علاوه بر مدارس فرسوده با کمبود مدارس در شهر تهران نیز مواجه هستیم. برگزاری این جشنواره ها به  فراگیر کردن فرهنگ خیرین مدرسه ساز کمک می کند.

ثبت هفته نکوداشت خیرین مدرسه ساز در تقویم

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی می خواهیم هفته نکوداشت خیرین مدرسه ساز را در تقویم به ثبت برسانیم تا این هفته را نهادینه کنیم.

تقدیر از آثار بر گزیدگان هفته نکوداشت خیرین مدرسه ساز

چهاربند افزود:دانش آموزان آثار فرهنگی و هنری در ارتباط با نهادینه کردن فرهنگ خیرین مدرسه ساز خواهند داشت که در این هفته جمع آوری می شود و در دهه فجر نیز از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

را ه اندازی صندوق توسعه عدالت آموزشی برای حمایت از مدارس

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در رابطه با صندوق عدالت آموزشی نیز گفت: این صندوق ماهیت غیردولتی دارد که هیئت امنای آن یک فرد دولتی و دو فرد غیردولتی هستند تفاهم نامه ای را با بانک سرمایه منعقد کردیم تا وجوهاتی که به این صندوق واریز می شود برای سرانه مدارس استفاده شود.

وی در ادامه درباره کمبود سرانه فضای آموزشی در منطقه ۲۲ بیان کرد: انبوه سازان مکلف بودند تا فضای  آموزشی منطقه ۲۲ را تامین کنند و تاکنون هفت حکم قضایی دریافت کرده ایم تا تعاونی ها و انبوه سازان را ملزم به تامین فضای آموزشی کنیم. که مشکل ما اجرای احکام بود اما با هماهنگی دادستانی تهران این موضوع را دنبال می کنیم.

وی افزود: موضوع پردیس با منطقه ۲۲ فرق دارد و شرکت عمرانی پردیس باید فضای آموزشی را تامین کند.

ضرورت مشارکت ۵ درصدی مردم در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: یک مدرسه با تعداد ۱۲ کلاس سالانه ۳۰ میلیون تومان اعتبار احتیاج دارد و ۴۰۰ میلیون تومان حقوق این مدرسه  را دولت می دهد لذا برای اداره کردن مدرسه در مناطق محروم و تامین این ۳۰ میلیون تومان می توان از صندوق توسعه عدالت استفاده کرد و نیاز مدارس به مشارکت ۵ درصدی مردم است.

کد خبر 2999813

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =