بررسی اعتراض ۶ کاندیدای مجلس در خراسان جنوبی/انصراف ۴ کاندید

بیرجند- رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی با اشاره به رسیدگی به اعتراضات شش نفر از کاندیداهای انتخابات مجلس در هیئت نظارت استان گفت: نتیجه بررسی ها ساعت ۱۲ امشب اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی محمدی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به انجام نخستین مرحله بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی انتخابات استان، اظهار کرد: بعد از بررسی‌هایی که در این مرحله صورت گرفت برخی از کاندیداها عدم‌تأیید صلاحیت و برخی از آن‌ها نیز صلاحیت آن‌ها احراز نشد.

وی با اشاره به اینکه در این همین راستا فرصتی به افراد داده شد تا اعتراضات خود در این زمینه را به هیئت نظارت تحویل دهند، بیان کرد: دراین‌ارتباط تعداد شش نفر اعتراض خود را به هیئت نظارت تحویل داده و پرونده آن‌ها در هیئت نظارت موردبررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: کار بررسی این پرونده پایان وقت امروز ۲۶ دی‌ماه به اتمام و نتیجه نهایی بررسی صلاحیت کاندیدهای مجلس ساعت ۲۴ امشب اعلام می‌شود.

لیست نهایی نامزدهای مجلس شورای اسلامی در ۲۷ بهمن‌ماه اعلام می‌شود

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی بابیان اینکه عدم‌تأیید صلاحیت‌ها و کسانی که صلاحیت آن‌ها احزار نشده می‌توانند شکایت خود را به شورای نگهبان و هیئت مرکزی تحویل دهند، عنوان داشت: هیئت مرکزی از ۲۷ دی‌ماه به مدت سه روز شکایت کاندیدها را دریافت خواهد کرد.

محمدی اضافه کرد: پس از تحویل شکایت‌ها شورای نگهبان ۲۰ روز فرصت دارد این شکایت را بررسی کرده و اگر دلایل کافی وجود داشت می‌توانند صلاحیت را تأیید کنند.

وی بابیان اینکه به خاطر اینکه شاکیان راه طولانی را طی نکنند تفویض اختیار شده که هیئت استانی شکایت‌ها را دریافت و پایان هرروز به هیئت مرکزی اعلام کنند، بیان داشت: کسانی که به رأی هیئت نظارت اعتراض دارند می‌توانند با حضور خود فرد یا نماینده قانونی او شکایات خود را به دفتر هیئت نظارت استان واقع در فرمانداری بیرجند تحویل دهند.

اعلام لیست نهایی کاندیدهای خبرگان رهبری در ۲۰ بهمن

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی تأکید کرد: افراد توجه داشته باشند که شکایت‌ها باید طبق برگه‌های خاصی که از مرکز داده‌شده باشد و لذا شکایت در کاغذهای عادی امکان‌پذیر نیست.

محمدی ادامه داد: کسانی که در مرکز کشور نیز حضور دارند می‌توانند به هیئت نظارت مرکزی که در ورزشگاه تختی است اعتراض خود را تحویل و رسید دریافت کنند.

به گفته پس از بررسی اعتراضات در مجلس شورای اسلامی لیست نهایی نامزدهای مجلس شورای اسلامی در ۲۷ بهمن‌ماه اعلام می‌شود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی بابیان اینکه رسیدگی به پرونده‌های کاندیداهای خبرگان رهبری فقط مربوط به شش نفر فقهای شورای نگهبان است و هم‌اکنون این پرونده‌ها در حال بررسی است، بیان داشت: لیست نهایی کاندیداهای مجلس خبرگان ۲۰ بهمن‌ماه اعلام می‌شود.

محمدی با تأکید بر اینکه هیئت نظارت و شورای نگهبان مستقل بوده و توصیه پذیر نیست، عنوان داشت: لذا ما به وظایف قانونی خود عمل کرده و در هیچ رده‌ای از هیئت‌های نظارت و شورای نگهبان به توصیه هیچ‌کس نیز توجه نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار نامزد انتخابات مجلس از حوزه های انتخابیه «بیرجند، قاین و فردوس» انصراف داده اند، افزود: برخی از نامزدها با توجه به اینکه از عملکرد خود آگاه هستند،‌ به اختیار خود انصراف می دهند.

 

کد خبر 3025783

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha