مشاوره کانادایی‌ها برای احیای شورابیل/تغییر برخی جانمایی‌ها

اردبیل – معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهردار اردبیل گفت: قرار است برای تعریف صحیح کاربری‌های تفریحی و گردشگری از ظرفیت مشاوران کانادایی استفاده شود.

سخاوت شیدا بعدازظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه نمونه گردشگری شورابیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: طرح جامع مطالعات کاربری‌های پیرامون دریاچه شورابیل در سال ۸۶ با صرف ۸۰۰ میلیون ریال انجام‌شده و یک‌بار نیز موردبازنگری قرار گرفته است.

وی با تأکید به اینکه دریاچه شورابیل یکی از محورهای توسعه گردشگری شهر اردبیل در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: به دلیل حساسیت و شرایط ویژه این دریاچه بر اساس تصمیماتی که اتخاذ شده قرار است مطالعات بار دیگر توسط مشاوران کانادایی، گروه سرمایه‌گذاری و مشاوران داخلی بررسی شود.

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهردار اردبیل بعد از گذشت یک هفته از جلسه مشترک با این سه گروه شرح خدمات گروه مشاور تنظیم شده است تا قراردادی تنظیم شود که گروه مشاور به مدت سه ماه مطالعات قبلی را بررسی کرده و نظرات خود را بیان کند.

به گفته شیدا بر اساس نظر مشاوران کانادایی در طرح قبلی ایراداتی وجود دارد ازجمله اینکه جانمایی برخی کاربری‌ها درست نیست و طرح فلسفه مشخصی ندارد و معلوم نیست قرار است انتها و ابتدای آن کجا باشد.

وی افزود: نبود فلسفه و داستان مشخص ایجاد کاربری‌های مختلف ممکن است در درازمدت همجواری برخی کاربری‌ها را با مشکل مواجه سازد و این کاربری‌ها حتی ناقض یکدیگر باشند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهردار اردبیل متذکر شد: درواقع در این مطالعات احصا فلسفه تعریف کاربری‌های مختلف و ارائه طرحی برای تعریف کاربری‌ها مدنظر است.

شیدا بابیان اینکه چند طرح سرمایه‌گذاری نیز در پیرامون دریاچه در حال بررسی است، ابراز امیدواری کرد با پاسخ مشاوران طرح بتوان سرمایه‌گذاران را تعیین تکلیف کرد.

وی متذکر شد: هر سرمایه‌گذاری به مشاوران ارجاع داده می‌شود تا نسبت به طرح وی بررسی اساسی صورت گیرد.

کد خبر 3027137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =