مدیران از تمام توان خود برای رفع موانع سرمایه‌گذاری استفاده کنند

بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران در بخش‌های مختلف برای تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانعی که در راه توسعه سرمایه‌گذاری وجود دارد از همه توان کاری و اداری خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی اظهار کرد: اجرایی شدن سیاست‌های کلی که از سوی رهبر معظم انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی ابلاغ‌شده است باید به‌عنوان یک سیاست و دستور کار مهم موردتوجه تمام مدیران و مسئولین در بخش‌های مختلف قرار گیرد.

خدمتگزار گفت: با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی باید تمام توان و ظرفیت استان در بخش‌های مختلف برای تحقق این سیاست‌ها مورداستفاده قرار گیرد.

وی به برخی از سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت احاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی، پیشتازی اقتصاد دانش بنیان و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان از جمله این سیاست‌هاست.

خدمتگزار محور قرار دادن رشد بهره وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار و تقویت رقابت پذیری اقتصاد را از دیگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت اجرای هدفمند سازی یارانه‌ها در جهت افزایش تولید، اشتغال و بهره وری، تأمین امنیت غذا و درمان و ایجاد ذخایر راهبردی و ایجاد مصرف با تاکید بر اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی از دیگر سیاست‌های ابلاغی در این زمینه است.

وی ایجاد ثبات در اقتصاد ملی را از دیگر امور مهم در این زمینه دانست و گفت: گسترش خدمات تجارت خارجی و ترانزیت و زیرساخت‌های مورد نیاز، تشویق سرمایه‌گذاری خارجی برای صادرات، افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب پذیری اقتصاد کشور، صرفه جویی در هزینه‌های عمومی کشور و شفاف سازی اقتصاد و سالم سازی آن و جلوگیری از اقدامات فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری و ارزی ازدیگر سیاست‌های مهم کاری در این زمینه است.

نماینده عالی دولت در استان خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این ستاد متناظر ستاد کشوری در این استان تشکیل شده است، گفت: جلسات این ستاد باید در قالب یک جدول زمان بندی مشخص و به صورت مرتب برگزار و اعضا با جدیت تمام در جلسات این ستاد حضوری فعال داشته باشند.

خدمتگزار با بیان اینکه وظایف هر یک از دستگاه‌های عضو این ستاد مشخص شده است، گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده در پسابرجام و توفیقات هسته ای که ایجاد شده باید از این فضا به نحو مطلوب برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به بهترین نحو استفاده کرد.

وی رفع موانع تولید را یکی از مهم‌ترین سیاست‌های کاری دولت در استان خراسان جنوبی دانست و تصریح کرد: مدیران در بخش‌های مختلف برای تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانعی که در راه توسعه سرمایه‌گذاری وجود دارد از همه توان کاری و اداری خود استفاده کنند.

خدمتگزار با بیان اینکه اعضاء ستاد باید نظرات و پیشنهادات خود را به صورت کارشناسی شده ارائه کنند، گفت: احصاء دقیق و موشکافانه مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف از دیگر اقداماتی است که باید توسط اعضای این ستاد به انجام برسد.

وی بر تشکیل ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌های استان تاکید کرد و افزود: این ستاد در شهرستان‌های استان به ریاست فرمانداران تشکیل شود.

 

کد خبر 3038869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =