کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از اختلاف‌افکنی دوری کنند

همدان- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه کاندیداهای مجلس شورای ‌باید از اختلاف افکنی دوری کنند، گفت: نباید در جریان برگزاری انتخابات تحقیر و حریم‌شکنی ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمد غروی شامگاه پنجشنبه در آیین گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه همدان بابیان اینکه همه جریان ها باید چهارچوب ها و قوانین را رعایت کنند، ادامه داد: نباید در انتخابات اختلاف ایجاد شود.

وی بابیان اینکه باید اصل انتخابات رعایت شود، بیان کرد: نمایندگان و طرفداران نمایندگان باید احترام یکدیگر را رعایت و از ایجاد اختلاف دوری کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه نباید در انتخابات راهی برای ورود شیطان ایجاد شود، بیان داشت: جدال های بی مورد و بی معنی نباید در انتخابات ایجاد شود.

آیت الله غروی بابیان اینکه معنا ندارد که یاران امام علی (ع) بایکدگیر به جدال های بی مورد بپردازند، عنوان کرد: وضعیت انتخابات را نباید آلوده کرد.

وی بابیان اینکه نباید به برخی از شایعات موجود در رسانه ها و فضاهای مجازی دامن زد، عنوان کرد: باید دقت خود را در این مسائل بالا ببریم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه باید به جنبه های مثبت پرداخته شود، ادامه داد: باید زمینه پیشرفت را برای طرفداران انقلاب مهیا کرد.

آیت الله غروی بابیان اینکه شورای نگهبان به راحتی اجازه ورود افراد به این بخش را نخواهد داد، افزود: کسانی که تایید صلاحیت شده اند شرایط لازم را داشته اند اما در نهایت باید مراقب باشیم به افراد اصلح رای داده شود.

وی بابیان اینکه در صحنه انتخابات باید به خوبی ها پرداخته شود، بیان کرد: فعالیت های سیاسی نیز جزئی از ایمان است اما باید در این راستا چهارچوب ها را رعایت کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه نگهداری این انقلاب تنها بر عهدده یک عده نیست، گفت: همه باید برای نگهداری از انقلاب و خون شهدا دست به دست هم دهیم تا بتوانیم مثل همیشه آن را حفظ کنیم.

آیت الله غروی در ادامه به حکومت ظالمانه شاهنشاهی نیز اشاره کرد و گفت: حکومت شاهنشاهی یک حکومت ظالمانه بود که ظلم در تمام امور آن وجود داشت.

ظلم در نظام شاهنشاهی در همه ابعاد و به شکل های مختلف دیده می شد

وی بابیان اینکه ظلم در نظام شاهنشاهی در همه ابعاد و به شکل های مختلف دیده می شد، عنوان کرد: کسانی که در صحنه بودند تمام ظلم های آن حکومت را مشاهده کرده اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه اگر چه دستگاه های قضایی در این حکومت وجود داشت و به ظاهر دستگاه قضایی بودند، بیان داشت: دستگاه های قضایی در نظام شاهنشاهی طبق دستورات خاص عمل می کردند.

آیت الله غروی بابیان اینکه ظلم در تمام زوایای حکومت شاهنشاهی آشکار بود، بیان کرد: ساواک در تمام زوایا رسوخ کرده و به ملت اجازه رشد نمی داد.

وی بابیان اینکه ساواک در همه شئون مردم ورود پیدا می کرد و آزادی با همه شئون کشور خداحافظی کرده بود، گفت: در نظام شاهنشاهی همه کارها برحسب دستور پیش می رفت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه در آن دوران ارزش ها به ضد ارزش ها تبدیل شده بود، ادامه داد:عفت، پاکدامنی و صداقت به ضد آن ها تبدیل شده و در جامعه نهادینه شده بود.

آیت الله غروی بابیان اینکه فساد در همه مسئولان نظام شاهنشاهی وجود داشت، بیان داشت:ممکن است ما برخی از نمایندگان را نپذیریم اما همه نمایندگان با تقوا هستند در صورتی که تقوا در مسئولان نظام شاهنشاهی وجود نداشت.

وی بابیان اینکه مسئولان در همه زمینه های فکری و اخلاقی آلوده بودند، افزود: پیشرفت و ترقی کشور در نظام شاهنشاهی به غرب وابسته بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه حس اعتماد به نفس در بین جوانان وجود نداشت، گفت: اگر شرایط فساد نظام شاهنشاهی ادامه پیدا می کرد هیچ یک از جوانان باقی نمی ماندند.

آیت الله غروی بابیان اینکه جریاناتی باعث آگاهی و رشد آگاهی مردم شد، اظهارداشت: قیام ۱۹ دی در قم باعث ایجاد جرقه برای انقلاب شد.

وی بابیان اینکه طبق گفته امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران از نظر روش و انگیزه یک انقلاب الهی بود، بیان داشت: همه در ایجاد انقلاب نقش داشتند اما نقش محوری انقلاب بر عهده امام(ره) بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه اگر اطلاعیه مراجع قم نبود روشنگری ها صورت نمی گرفت، ادامه داد: اگر امام نبود انقلابی شکل نمی گرفت.

آیت الله غروی بابیان اینکه یکی از ویژگی های امام توحید ایشان بود، بیان کرد: امام(ره) از قدرت ها نمی ترسید بلکه از اختلاف کلمه می ترسید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه رمز پیروزی انقلاب وحدت کلمه است و باید حفظ شد، ادامه داد:امام کسانی که انقلاب و اصول آن را قبول داشتند زیر چتر خود حفظ می کرد.

 

کد خبر 3042266

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha