مشکل خوابگاهها و ساختمانهای قدیم دانشگاه برطرف نمی شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در لایحه بودجه سال ۹۵ میزان افزایش بودجه دانشگاه ها حدود ۱۲ درصد است که این بودجه مشکلات خوابگاهی و آزمایشگای دانشگاه ها را برطرف نمی کند.

احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دانشگاه های کشور طی سال های گذشته همواره نسبت به وضعیت مطلوب بودجه ای فاصله داشتند و براین اساس با کسری بودجه مواجه بودند.

وی افزود: با رشد بودجه ای فعلی نمی توان انتظار داشت دانشگاه ها وضعیت خوابگاه ها، ساختمان های قدیمی و تجهیزات آزمایشگاهی خود را بهبود بخشند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: امیداوریم با کمک دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بتوانیم در روند اختصاص بودجه های جاری دانشگاه ها زمینه ای ایجاد کنیم تا بخشی از کسری بودجه موجود برطرف شود.

معتمدی تاکید کرد: دانشگاه نیازمند سرمایه گذاری زیادی است و امیداوریم مجلس این موضوع را در لایحه بودجه سال ۹۵ لحاظ کند.

وی با اشاره به بودجه اختصاصی مربوط به حوزه پژوهش نیز گفت: اگر از این بودجه به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به صورت جداگانه مبلغی اختصاص یابد پیش بینی می شود دانشگاه ها در سال آینده کمتر با مشکل مالی مواجه شویم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: درحال حاضر میزان اختصاص بودجه این دانشگاه در حوزه عمرانی و جاری از برنامه عقب تر است که دولت قول داده تا پایان امسال بودجه جاری را به این دانشگاه به صورت کامل اختصاص دهد.

کد خبر 3042314

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =