به دنبال استخراج و ارزيابي آمار يك نظرسنجي كه توسط موسسه اي آمريكايي صورت گرفته، وزارت خارجه و وزير دفاع آمريكا نتايج بدست آمده را ناخوشايند و مطابق ميل خود ندانسته و اين نظرسنجي را محرمانه و غيرقابل انتشار اعلام كردند.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، برپايه اين گزارش ، موسسه آمريكايي زاگبي اين نظر سنجي را به سفارش وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمريكا از 10 تا 17 فوريه سال 2006، همزمان در موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته اي جمهوري اسلامي در بيش از 5 كشور عربي تهيه كرده است.

در اين نظرسنجي همچنين شهروندان كشورهاي عربي به سئوالاتي در خصوص برخي مفاهيم اسلامي، مسائل شغلي زنان و همچنين برخي قضاياي جهان اسلام پاسخ داده اند.

تعداد و توزيع شركت كنندگان در اين نظرسنجي، 800 نفر مصر، 600 نفر اردن، 800 نفر عربستان سعودي، 600 نفر مراكش و 800 نفر در لبنان بوده است.

براساس اطلاعات استخراج شده در نظرسنجي زاگبي، 63 درصد از پاسخ  دهندگان مصري؛ 75 درصد در اردن؛ 52 درصد در عربستان سعودي؛ 58 درصد در مراكش  و نيز 42 درصد در لبنان، در پاسخ به پرسشي درباره اينكه درحال حاضر فشارهاي بين المللي بر ايران وارد مي شود تا برنامه هسته اي خود را محدود كند تاكيد كرده اند كه ايران حق دارد كه برنامه هسته اي خود را ادامه دهد و فشارها بايد برداشته شود.

کد خبر 304246

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha