كنگره بين‌المللی مديريت درد برگزار شد

كنگره بين‌المللی مديريت درد در سرطان ۱۴ تا ۱۶ بهمن به مناسبت روز جهانى سرطان در موسسه محک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در اين كنگره سه روزه كه با همكارى انجمن خون و سرطان اطفال و انجمن‌هاي علمي و مراكز دانشگاهي برگزار شد، موسسه محک به پاسداشت از تدوين، طراحي و راه‌اندازي رشته فلوشيپ درد از متخصصان اين حوزه دكتر شهين آگاه، دكتر فرناد ايماني و دكتر اسداله سعادت نياكي كه از پيشكسوتان فلوشيپ درد در ايران هستند، قدرداني كرد.

دكتر مردآويژ آل‌بويه فوق‌ تخصص خون و آنكولوژى كودكان و عضو هيئت امنا موسسه خيريه محک پيش از اهداي لوح سپاس ضمن ابراز خوشحالي از فراگيرشدن مديريت درد در بيمارستان‌ها گفت: الگو گرفتن از پيشكسوتان و بكارگيري آموزه‌هاي آنها مهم‌ترين وظيفه دانش‌آموختگان رشته‌هاي مختلف تحصيلي است.

در اين مراسم محك، لوح سپاس خود را به اساتيد پزشكي رشته فلوشيپ درد تقديم و از آنها كه با راه‌اندازي اين رشته و آموزش متخصصان زمينه كاهش درد و افزايش كيفيت زندگي در بيماران خصوصا كودكان مبتلا به سرطان را فراهم كرده‌اند، قدردانى نمود.

خستين كنگره بين‌المللي مديريت درد در سرطان و چهارمين كنگره ملي طب درد در كودكان با هدف تبادل دانش روز و مهارت‌هاي كنترل درد با مراكز و متخصصان علمي معتبر، ایجاد فضایی برای همكاري هر چه بيشتر مراكز علمي و محققان و پزشكان ايران زمين با مراكز و متخصصان در سراسر جهان در محك برگزار شد.

در اين كنگره مباحث فوق‌تخصصي طب تسكيني و طب درد در سرطان با تمركز بر سرطان كودكان مطرح و گروه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی آخرين دستاوردهاي علمي خود را در اين زمينه عنوان كردند.

كاهش درد و آلام كودكان با بهره‌گيري از دانش روز از جمله دغدغه‌هاي موسسه خيريه محک است كه با اين هدف نخستين بخش درد و مراقبت‌های تسکینی سرطان کودکان در ایران و خاورمیانه را راه‌اندازي كرده است.

کد خبر 3042502

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =