يادواره پيروزي لبنان

سه سال پيش در چهارم خرداد ماه سال 1379 ، رژيم به ظاهر شكست ناپذير صهيونيستي ، در زير شديدترين ضربات مقاومت اسلامي لبنان تاب نياورد و مجبور به فرار از جنوب اشغالي لبنان شد .

سه سال پيش در چهارم خرداد ماه سال 1379 ، رژيم به ظاهر شكست ناپذير صهيونيستي ، در زير شديدترين ضربات مقاومت اسلامي لبنان تاب نياورد و مجبور به فرار از جنوب اشغالي اين كشورشد .

ارتش تا دندان مسلح رژيم اشغالگر قدس كه در خرداد ماه سال 1361 در تجاوزي وحشيانه ، از جنوب به طرف پايتخت اين كشور پيش رفت و بخش عظيمي از اين كشور را به اشغال در آورد ، سرانجام 18 سال بعد ، به دليل وارد آمدن ضربات و تحميل تلفات بسيار از سوي رزمندگان لبناني ، ذليلانه مجبور به فرار از مناطق اشغالي شد و در حال حاضر تنها بخشي از خاك لبنان - مزرعه شبعا - در اشغال صهيونيستها مي باشد كه به دليل استراتژيك بودن ارتفاعات منطقه ، حاضر به تخليه آنجا نيست .

به همين مناسبت روز دوشنبه ، مراسمي از سوي " دفتر حزب الله لبنان در تهران " ، در سالن اجتماعات وزارت كار ، برگزار گرديد .

در اين مراسم كه تني چند از سفراي خارجي از جمله فلسطين و لبنان و همچنين جمع كثيري از دانشجويان خارجي مقيم ايران و مشتاقان مقاومت اسلامي شركت داشتند ، ابتدا " سيد عبدالله صفي الدين " مسئول دفتر حزب الله در تهران ، ضمن خير مقدم به شركت كنندگان ، از حمايتهاي جمهوري اسلامي ايران و امت حزب الله در دستيابي به اين پيروزي بزرگ قدرداني كرد .

" عدنان منصور " سفير جمهوري عربي لبنان در تهران نيز با ايراد سخناني ضمن ارج نهادن به مقاومت ملت لبنان در برابر ارتش رژيم صهيونيستي در طول بيست سال اخير ، از پشتيباني و رهنمودهاي امام خميني (ره) در نيل به اين پيروزي ياد كرد .

" دكتر مجتبي رحماندوست " دبير جمعيت دفاع از ملت فلسطين  و حجت الاسلام والمسلمين " رحيميان " رئيس بنياد شهيد انقلاب اسلامي نيز در سخناني ، اين روز مهم را گرامي داشتند .

شركت كنندگان در اين مراسم ، بر پايداري ملت فلسطين و سرمشق گرفتن از مقاومت لبنان براي دستيابي به پيروزي بر صهيونيسم تاكيد كرده و همبستگي و حمايت خود را با مظلومان آن سامان ، اعلام نمودند .

 نمايش كتابهاي مرتبط با مسئله فلسطين و لبنان و صهيونيسم در محل برگزاري يادواره و پخش سرودها و تصاويري از عمليات رزمندگان مسلمان لبنان عليه مواضع اسرائيل ، از ديگر بخشهاي اين مراسم بود .

کد خبر 3043

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =