۱۰ درصد معتادان کشور زن هستند/اعتیاد مهمترین آسیب در حوزه زنان

یاسوج- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اعتیاد را مهمترین آسیب اجتماعی در حوزه زنان عنوان کرد و گفت: زنان ۱۰ درصد معتادان کشور را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهین دخت ملاوردی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به بالابودن آمار اعتیاد در افراد متاهل افزود: اعتیاد افراد متاهل آسیبهای اجتماعی بیشتری برای خانواده ها به ویژه کودکان به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه یکی از این آسیبها افزایش طلاق در جامعه است، تصریح کرد: ۵۵ درصد طلاقهایی که در کشور رخ می دهد، ناشی از اعتیاد است.

ملاوردی مهمترین برنامه ها ی دولت یازدهم را تامین و ارتقای سرمایه اجتماعی عنوان کرد و افزود: ثبات و آرامش اقتصادی و سیاسی و تحقق امنیت و اخلاق در حوزه فرهنگی در کشور از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بودجه خاصی به بانوان اختصاص داده نشده است، اظهار داشت: رویکرد دولت یازدهم  توانمندسازی زنان و ایجاد عدالت جنسیتی است که این عدالت در برخورداری عادلانه زنان و مردان از منابع و فرصت‌ها شکل می گیرد.

ملاوردی حمایت از برنامه‌های سمنها را یکی از فعالیتهای مهم در حوزه کار امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری دانست و گفت: در راستای این امر تفاهم‌نامه همکاری با وزاتخانه‌های آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت و سازمان‌ زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی امضا شد که با توجه به این تفاهم نامه و همکاری این دستگاه‌ها برنامه حوزه زنان و خانواده در سطح کشور و استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به مسائل زنان در مناطق محروم توجه ویژه ای دارد، تصریح کرد: توسعه متوازن و تقسیم عادلانه منابع و فرصتها درحوزه زنان وخانواده بویژه در مناطق و استان های کمتر برخوردار از رویکردهای مهم دولت یازدهم است.

ملاوردی تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد و جزء مناطقی است که نیاز به سرمایه‌گذاری و فراهم کردن زیرساخت‌ها دارد و در سفر دولت به استان که در آینده نزدیک انجام می‌شود بخشی از مشکلات و توسعه نامتوازن این استان رفع خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تدوین یک برنامه جامع در خصوص وضعیت زنان در کشور گفت: در این راستا اطلس وضعیت زنان در کشور تدوین می شود و با اجرای این برنامه وضعیت زنان و آسیبهای اجتماعی این حوزه به خوبی مشخص می‌شود.

ملاوردی همچنین با اشاره به برگزاری هفتمین نشست منطقه‌ای سازمانها و تشکلهای مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی جنوب کشور به میزبانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نشست طی سه روز و با حضور سه استان بوشهر، فارس و خوزستان به میزبانی شهر یاسوج برگزار شد و برنامه ها نیز به صورت مطلوبی در این نشست به اجرا در آمد.

وی افزود: در این نشست کارگاه‌های آموزشی برای شرکت کنندگان برگزار شد و امیدواریم این آموزشها هر چه سریع‌تر وارد فاز اجرایی شود.

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: امیدواریم که با ایجاد شبکه‌های ارتباطی بین سازمانهای مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی موضوع آسیبها در هم در  حوزه زنان که هم در کهگیلویه و بویراحمد و هم در سایر استانها نیاز به توجه بیشتری دارد، در اولویت قرار بگیرد.

ملاوردی از برگزاری هشتمین نشست منطقه‌ای در اسفندماه سال جاری به میزبانی شهر تهران خبر داد و افزود: این نشست با حضور استانهای قم، قزوین، مرکزی، البرز و تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در دولت گذشته توجه چندانی به تشکل های مردم نهاد به عنوان کانونهای مهم مدنی و اجتماعی نمی شد، اظهار داشت: این نهادها در دولت گذشته تا حدودی دچار بحران هویتی شده بودند و یکی از راهبردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه اجتماعی ، اقتصادی ،سیاسی و فرهنگی، هویت یابی و استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد است.
ملاوردی با اشاره به مشکلات متععد پیش روی دولت تدبیر و امید در آغاز کار بیان داشت: روی کارآمدن دولت یازدهم در شرایطی بود که کشور با مشکلات متعدد و چالش های اساسی در ابعاد مختلف روبرو بود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بی ثباتی و ناآرامی در فضای سیاسی و اقتصادی کشور و رکود بی سابقه از را از جمله مهمترین مشکلات و آسیبهای مهم کشور در قبل از شروع دولت یادزهم عنوان کرد.

وی افزود: با همت و تلاش مضاعف دولت تدبیر و امید برنامه ها و اهداف تعیین شده از سوی رئیس جمهوری و دولت یازدهم یکی پس از دیگری در حال محقق شدن است.

کد خبر 3045297

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =