دشمن به دنبال تضعیف ارزش‌های انقلاب است

گرگان- دبیر اجرایی کاروان گفتمان انقلاب اسلامی گفت: دشمن به دنبال تضعیف ارزش‌های انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجیدرضا فولادی، عصر دوشنبه در نشست خبری با هدف تشریح برنامه‌های کاروان گفتمان انقلاب اسلامی در دفتر جبهه فرهنگی گرگان، اظهار کرد: این کاروان تاکنون به استان‌های مازندران، خوزستان و کرمانشاه سفر کرده و گلستان، هرمزگان، قزوین و قم نیز مقصدهای بعدی کاروان گفتمان انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: ویژگی متمایز انقلاب اسلامی ایران از دیگر انقلاب‌های دنیا دراین است که انقلاب‌های دیگر درگذر زمان فرسوده شده و غبارفراموشی گرفته‌اند و با تغییر رهبر و سکاندار تغییرات زیادی در مبانی آنها رخداده، در حالی‌که انقلاب اسلامی ایران بعد از گذشته ۳۷ سال چابک‌تر، زنده‌تر و پویاتر از روزهای نخست بوده و مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار کنونی این انقلاب همان راه امام خمینی(ره) را می‌رود.

وی بیان کرد: آنچه که ماهیت گفتمان انقلاب را برجسته می‌کند تداوم این انقلاب تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) است و صدور انقلاب به جهان رسالت ما محسوب می‌شود.

حجت الاسلام فولادی اضافه کرد: روشنگری و تبیین گفتمان انقلاب برای نخبگان و عموم مردم اهداف کاروان گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: ماهیت انقلاب اسلامی براساس زیر ساخت‌های فرهنگی شکل گرفته است. دشمنان در تلاشند تا با تغییر رویکردها، تضعیف باورها و کمرنگ کردن ارزش‌ها، در ماهیت و اصل انقلاب تغییر ایجاد کنند و همزمان درحال طراحی یک مدل خارجی هم برای جایگزینی مدل انقلاب اسلامی ایران هستند که در چنین شرایطی گفتمان انقلاب اسلامی وظیفه دارد تا به شکل عمیق‌تر و گسترده‌تر شروع به روشنگری و تبیین انقلاب و شفاف‌سازی مبانی انقلاب بپردازد.

وی افزود: این کاروان از طرف مرکز گفتمان انقلاب اسلامی کشور در استان‌ها حضور می‌یابد و فردا ۲۰ بهمن ماه با حضور ۱۰ استاد در گلستان اجرا خواهد شد و سخنرانان آن که از چهره‌های دانشگاهی و حوزوی برتر کشور بوده و این اساتید در شهرستان‌های مختلف این استان به بیش از ۴۰ سخنرانی برای بیش از  ۲۰ هزار نخبه و فعال فرهنگی و اجتماعی و سیاسی خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی کاروان گفتمان انقلاب در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال طراحی مدلی است که قرار است به عنوان الگو به همه جوامع معرفی شود، گفت: دشمنان اسلام و انقلاب این مهم را دریافته‌اند که انقلاب اسلامی ایران براساس مدل شکل‌گیری خود در حال شکل دادن تمدنی است که این تمدن پایه واساس دیگرتمدن‌ها رابه لرزه انداخته و دشمنان برای مقابله با آن بی‌تفاوت نبوده و با ترفندها و مدل های بدلی و جایگزین مانند القاعده و داعش به دنبال اجماع جهانی علیه انقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام فولادی عنصر آگاهی بخشی به مردم برای ترویج گفتمان انقلاب را اصل بسیار مهم دانست و بیان کرد: جریانات تکفیری با هدف ضربه زدن به انقلاب اسلامی شکل گرفتند و مقام معظم رهبری بارها و بارها گفتمان انقلاب را به عنوان جریان و برند حاکم بر جامعه جاری و ساری نمودند و از گفتمان انقلاب تمدن اسلامی، تمدن مقاومت، گذر از نظم نوین جهانی، اقتصاد مقاومتی، گفتمان نفوذ، تحریف مکتب امام(ره) و غیره تعریف کردند.

وی همچنین با اشاره به جریان فتنه ۸۸گفت: فتنه ۸۸ برای خارج کردن ولایت از عرصه حاکمیت و عرصه سیاسی نظام شکل گرفت و فتنه‌های بعدی نیز حول این محور خواهد بود و حتی عنوان شورایی کردن رهبری نیز ریشه در فتنه‌های صدر اسلام دارد.

عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات پیش رو تضریح کرد: مردم باید رأی خود را لایق کسانی بدانند که با یک نهیب و تشر دشمن از مبانی انقلاب اسلامی عقب نشینی نکند و دنبال کسانی باشیم که به فرموده مقام معظم رهبری نفی مذاکره با آمریکا را اساس تفکر و کار خود قرار دهد.

کد خبر 3045594

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =