ابراز همدردي رئيس جمهور و هيئت وزيران با خانواده قربانيان حادثه تروريستي جاده زابل-زاهدان

رئيس جمهور و هيئت وزيران در آغاز جلسه صبح امروز كابينه ضمن ابراز همدردي باخانواده قربانيان حادثه تروريستي جاده زابل-زاهدان، اين حادثه تلخ را به خانواده هاي آنان و هموطنان عزادار در استان سيستان و بلوچستان تسليت گفته و براي شهداي اين حادثه از درگاه الهي، علو درجات را مسئلت كردند.

به گزارش خبرگزاري مهر، دكتر احمدي نژاد دراين جلسه با بيان اينكه رد پاي دشمنان قسم خورده ملت ايران بوضوح در اين حوادث مشخص است گفت : آنهايي كه درعرصه منطق و فكر و فرهنگ در برابر ملت ايران شكست خورده اند و توان برابري با ملت، درعرصه هاي سياسي جهاني را ندارند خبيثانه درپي انتقام گيري به اين شكل ناجوانمردانه و تفرقه اندازي در ميان ملت هستند.

رئيس جمهور با تاكيد براينكه ملت ايران سالهاست كه توطئه هاي دشمن راشناخته و عميق و آگاهانه با آنها برخورد مي كند گفت: برخلاف خواست دشمنان، با اين ترورهاي كور انسجام و وحدت ملي تقويت خواهد شد، اما آنهايي كه مزدور بيگانه شده اند بدانند انتقام سختي در انتظارشان است و نهادهاي انتظامي و امنيتي به مدد قدرت الهي بزودي طعم تلخ اين انتقام را به آنها خواهند چشاند.

دكتر احمدي نژاد همچنين از دستگاه هاي امنيتي و اطلاعاتي خواست با يك سازماندهي جديد و شناختي پيشگيرانه تهديدهاي امنيتي در استان سيستان وبلوچستان را در اين استان آنطور كه شايسته مردم اين خطه است برقرار كنند و افزود: مردم سيستان و بلوچستان همگي آماده دفاع و حضور در صحنه را دارند و در صورتي كه گوشه اي از روحيه سلحشوري آنان سازماندهي شود، به سرعت مي توانند ريشه حوادث و نا امني ها را خشك كنند.

رئيس جمهور همچنين با اشاره به آغاز سال جديد گفت : هرچند نخستين بودجه دولت جديد در مجلس دچار تغييرات اساسي گرديد و عملا درآمدهاي غير قابل تحقق و هزينه هاي غير قابل اجتناب در آن گنجانده شد اما دولت تابع قانون است و در سال اينده همه تلاش خود را به كار مي گيريم تا بتوانيم همين بودجه را خوب اجرا كنيم.

دكتر احمدي نژاد با ابراز اميدوراي نسبت به اينكه تلاش و پشتكار و اخلاص و تقوا ودلسوزيهاي وزيران و مسئولان موجب شد در سال آينده مشكلات و موانع فرا روي پيشرفت كشور هر چه سريعتر كاهش يابد گفت : سعي مي كنيم كه با كار فوق العاده در دولت هرچه سريعتر آيين نامه هاي اجرايي بودجه 85 را تصويب كرده وموافقت نامه هاي لازم براي شروع سريعتر كار ميان دستگاه هاي اجرايي مبادله شود تا از هفته اول فروردين كار جدي براي ساختن كشور به ويژه پروژه هاي عمراني آغاز شود.

رئيس جمهور با استقبال از نظارت دستگاه هاي مختلف وتك تك آحاد مردم برعملكرد دولت، همدلي و همراهي اعضاي كابينه را مهمترين علت پيشرفت وموفقيت دولت عنوان كرد كه بايد روز به روز تقويت شود وافزود : بايد همه مسولان دستگاه هاي اجرايي با نظارت دقيق بر زير مجموعه خود از هدر رفتن بيت المال و هزينه هاي غير ضروري جلوگيري كنند.

در اين جلسه همچين تعدادي از پيشنهادهاي دستگاه هاي اجرايي به تصويب رسيد و مقرر شد هيئت وزيران امشب درجلسه ي فوق العاده تعدادي از آيين نامه هاي اجرايي قانون بودجه 85 كل كشور را بررسي وتصويب كند.

کد خبر 304697

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha