خواهان حل موضوع هسته اي ايران به بهترين شكل ممكن هستيم/ ايران مهمترين چالش دوران 122 روزه وزارتم تاكنون بوده است

وزير امورخارجه آلمان درباره موضوع هسته اي ايران مي گويد : آلمان در كنار دو كشور انگليس و فرانسه كه در حال مذاكره با ايران هستند سعي دارند تا با استفاده از آموخته هاي خود از جنگ عراق در كنار روسيه ، چين و آمريكا موضوع هسته اي تهران را به بهترين شكل ممكن حل و فصل كنند .

به گزارش خبرگزاري مهر،"فرانك - والتر اشتاين ماير" در گفتگو با مجله دي سايت كه متن كامل آن امروز منتشر شده در پاسخ به چالشهاي موجود در دوره 122 روزه خود در وزارت امورخارجه اين كشور اظهار داشت : وزارت امورخارجه آلمان با چالشهاي بزرگ و كوچكي روبرو بود كه موضوع هسته اي ايران مهمترين آن بود .

" اشتاين ماير" در پاسخ به اين سوال كه تصور مي شد عراق مهمترين چالش وزارت امورخارجه آلمان باشد، تصريح كرد: بي شك موضوع هسته اي ايران مهمترين مسئله در بخش سياست خارجي آلمان است .

وي در ادامه افزود: آلمان در كنار دو كشور انگليس و فرانسه كه در حال مذاكره با ايران هستند،تلاش مي كنند تا با استفاده از آموخته هاي خود از جنگ عراق در كنار روسيه ، چين و آمريكا موضوع هسته اي تهران را به بهترين شكل ممكن حل و فصل كنند .

وزير امورخارجه آلمان در پاسخ به اينكه چرا در برخي محافل از ايران به عنوان تهديد ياد مي شود،خاطر نشان كرد : هنگامي از ايران به عنوان تهديد ياد مي شود كه اختلاف نظرها درباره موضوع هسته اي اين كشور به اوج خود مي رسد .

اين در حالي است كه " محمد البرادعي " مدير كل آژانس بين المللي انرژي اتمي در گزارشهايي كه از 3 سال گذشته تاكنون درباره برنامه هسته اي ايران منتشر كرده به هيچ گونه فعاليت غيرمتعارف در فعاليتهاي هسته اي اين كشور اشاره نكرده است .

اشتاين ماير درباره اينكه چرا ايران بر خلاف هند نمي تواند از برنامه هسته اي برخوردار باشد،اظهار داشت: به جرات مي گويم كه پاسخ به اين سوال كمي دشوار است ، اما تنها تصميم گيرنده نهايي درباره فعاليتهاي هسته اي كشورهاي مختلف آژانس بين المللي انرژي اتمي است.

کد خبر 305356

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =