دشمنان مي خواهند با فشارهاي تبليغاتي از ما امتياز بگيرند/ دستگاهها به گونه اي عمل كنند كه نياز به ورود مستقيم احمدي نژاد براي عزل برخي مديران نباشد

رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه ملت ايران زير بار هيچ ظلم و زوري نخواهد رفت، گفت: دشمنان با صحنه سازي هاي بين المللي به دنبال گرفتن امتياز از ما هستند اما ملت ايران حتي خسارات عقب افتادن دو سال و نيمه از حركت به سمت دستيابي به انرژي هسته اي را از آنان مطالبه خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامي "مهر" به كهگيلويه و بويراحمد،  احمدي نژاد  بعدازظهر امروز در اولين ديدار مردمي خود در سال 85 در اجتماع پرشور مردم ياسوج در ميدان معلم اين شهر، با بيان اين مطلب اظهار داشت:  پيامبر اسلام خواهان عدالت براي همه بشريت و مخالف ظلم بر ملت ها و سركوب كرامت و شخصيت و پاسدار حقوق انسانها بود و ما نيز امروز به پيروي از پيامبرمان خواهان صلح و آرامش بر پايه معنويت و عدالت براي همه بشريت هستيم.

وي با بيان اينكه همه مطمئن باشند ملت ايران زير بار هيچ ظلم و زوري نخواهد رفت، افزود: ملت ايران از مظلومان چه در داخل كشور و چه در سراسر جهان با قدرت دفاع خواهد كرد چون ملت ما نمي تواند در مقابل ظلم و تجاوز و زير پا گذاشتن حقوق بشر ساكت بنشيند.

احمدي نژاد تصريح كرد: ملت ايران در دفاع از حقوق مسلم خود محكم و قاطع ايستاده و دنيا بداند ملت ما از حقوق خود خصوصا در مسئله هسته اي كوچكترين قدمي عقب نشيني نخواهد كرد.

وي آحاد ملت ايران را به دنبال تحقق كامل حقوق هسته اي خود دانست و اظهار داشت: دانشمندان مومن و خود باور ما امروز علم هسته اي را در اختيار دارند و قطعا اين فناوري و محصول آن در اختيار ملت بزرگ ايران قرار خواهد گرفت.

وي با بيان اينكه دشمنان به توانمندي ملت ما پي برده اند، خطاب به مردم گفت:  به تهديد هاي آنان نگاه نكنيد بلكه دنيا را ببينيد كه به توانمندي ملت ايران در دستيابي به انرژي هسته اي ايمان دارند ولي دشمنان مي خواهند با صحنه سازي هاي بين المللي و فشارهاي تبليغاتي از ما امتياز بگيرند در حاليكه مي دانند ملت ايران راه خود را يافته و آنان نمي توانند راه پيشرفت ملت ما را سد كنند.

رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه ملت ايران از عصبانيت دشمنان هيچ ترسي ندارد، اظهار داشت: امروز زمان آن فرا رسيده كه زورگويان و قدرت طلبان پاسخگوي جناياتشان باشند و به خاطر اهانت هايي كه به ملت بزرگ ما كرده اند از ملت ايران عذرخواهي كنند.

وي افزود: كساني كه دستشان به خون ملت هاي آزاده و مردم كشور ما آلوده است امروز ملت ما را به نقض حقوق بشر و جنگ طلبي متهم مي كنند اما بايد بدانند ملت ايران حتي خسارات عقب افتادن دو سال و نيمه از حركت به سمت دستيابي به انرژي هسته اي را از آنان مطالبه خواهد كرد.

احمدي نژاد با بيان اينكه زمان آن فرا رسيده كه جهان از تهديد پاك شود، اظهار داشت: امروز متاسفانه ملت ها در حال زندگي در زير سايه تهديد هستند و امكان آرامش، امنيت و صلح را ندارند. اما زمان آن رسيده كه همه ملت ها بخواهند تا دنيا از سلاح كشتار جمعي پاكسازي شده و فضاي صلح و آرامش حاكم گردد.

رئيس جمهور موارد ذكر شده را از جمله اصولي دانست كه ملت ايران در عرصه سياست خارجي در داخل كشور و در سطح جهان در سال 85 دنبال مي كند و تاكيد كرد: وقت آن رسيده كه دشمنان در مقابل عظمت ملت ايران تعظيم كنند و مطمئنيم در اين راه پيروزي نهايي در انتظار ملت ايران است.

محمود احمدي نژاد با تاكيد بر نظارت مردم بر دستگاههاي اجرايي اظهار داشت: اميدوارم دستگاهها به گونه اي عمل كنند كه نياز نباشد احمدي نژاد از تهران وارد عمل شود و برخي مديران را از مناصبشان عزل كند.

به گزارش مهر، رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود در اجتماع پرشور مردم ياسوج در ميدان معلم اين شهر، مردم اين استان را پرچمدار فرهنگ، شجاعت، غيرت و كار و تلاش دانست كه همواره در خط مقدم دفاع از استقلال ميهن حضوري تعيين كننده داشته اند.

وي افزود: پاكي، سلحشوري، ايمان و عشق مردم اين ديار به پيامبر اكرم (ص) و اهل بيت (ع) شهره عام و خاص است و عشاير اين ديار هيچگاه در مقابل هيچ ظالمي زانو نزده اند.

احمدي نژاد در حاليكه سخنانش با تكبير و شعار مرگ بر آمريكاي مردم همراه بود، آنان را رهروان صادق پيامبر ناميد و با اشاره به نامگذاري سال 85 به نام پيامبر اعظم (ص) اظهار داشت: امروز بشريت هرچه از علم، محبت، تمدن، انسانيت و عشق به عدالت و توحيد دارد به خاطر وجود مقدس پيامبر اسلام است.

رئيس جمهور پيامبر اكرم را مبشر حيات طيبه و سعادت دنيا و آخرت براي همه بشريت عنوان كرد و گفت: وجود حضرت محمد (ص) براي همه بشريت رحمت بود و او همه وجود خود را براي هدايت مردم به ميدان آورد و در همين راه عشق و محبت به مردم در همه وجودش شعله مي كشيد.  پيامبر ما پرچمدار عدالت بود و يك تنه در مقابل همه ظالمان و ستمكاران ايستاد و در طول 23 سال براي برپايي جامعه خداپرست مقتدر و عدالت محور رنج كشيد.

وي با بيان اينكه ما پيروان آن پيامبر هستيم، تنها راه نجات بشر را بازگشت به تعاليم انبياء دانست و گفت: مكاتب دست ساخته بشر جز ظلم و تبعيض و فروپاشاندن بنيانهاي غيرت و انسانيت حاصلي نداشته است و امروز دنيا تشنه عدالت نبوي، مهر محمدي و مكتب احمدي است.

رئيس جمهور افزود: ما امروز بايد به پيروي از پيامبر اكرم در ايران جامعه اي برپا كنيم كه ويژگيهاي جامعه آن پيامبر را داشته باشد و مهرورزي، مبارزه با ظلم و تبعيض و خداپرستي در آن موج بزند.

احمدي نژاد در ادامه سخنان خود با تاكيد بر اينكه ايران از همه امكانات براي تحقق هدف خود يعني ساختن جامعه اي نبوي برخوردار است، اظهار داشت: همه هدف حكومت و مكتب ما اين است كه فرصت ها را براي رشد و شكوفايي همه انسانها مهيا كند و در اين راستا توجه به نيازهاي تك تك مردم بايد سرلوحه برنامه هاي دولت باشد.

رئيس جمهور تصريح كرد: امروز بخش عمده اي از نيروي انساني ارزشمند ما با مشكل بيكاري دست و پنجه نرم مي كند و به همين دليل مهمترين وظيفه براي همه مسئولان تلاش در جهت ايجاد اشتغال و فرصت هاي شغلي و شكوفايي استعدادهاي جوانان ايران است.

احمدي نژاد با اشاره به سخنان مسئولان استان كهگيلويه و بويراحمد مبني بر اينكه درصد بيكاري در اين استان نسبت به استان هاي ديگر بالاتر است گفت: دولت مصمم است در سال جاري با تمام توان در خدمت ايجاد اشتغال و رفع بيكاري به خصوص براي  جوانان اين استان باشد.

وي با اشاره به استعدادهاي فراوان اين استان از جمله سرزمين حاصلخيز، جنگلها، معادن، آبهاي فراوان و فرصت سرمايه گذاري هاي صنعتي افزود: دولت تلاش مي كندتا با تسهيلات و حمايت هاي لازم براي ايجاد مزارع، دامداري و كارخانجات در اين استان مشكل اصلي يعني بيكاري را مرتفع گرداند.

رئيس جمهور تاكيد كرد: ايران آنقدر نيروي خلاق، عالم، فكور و توانمند دارد كه علاوه بر تامين نيازهاي داخل كشور مي تواند نيروهاي خود را به صورت سازمان يافته در اختيار كشورهاي اسلامي و دوست قرار دهد و مطمئن باشيد تا زماني كه حتي يك نفر بيكار در اين كشور وجود داشته باشد دولتمردان خواب راحت نخواهند داشت.

وي اظهار داشت: احمدي نژاد و يارانش همه امكانات و افراد دولت متعلق به ملت هستند و بايد به صورت عادلانه در دسترس مردم بوده و در اختيار مردم قرار گيرند و قطعا اگر مسئولي دست به تبعيض و پارتي بازي زد و در خدمت به مردم نبود متعلق به دولت ما نيست.

احمدي نژاد خطاب به مردم گفت: همه شما بايد چشم بيدار دولت باشيد و بر اعمال دستگاهها و مديران نظارت كنيد تا با نظارت همگاني سلامت دستگاه دولت تضمين گردد.

وي تاكيد كرد: اميدوارم دستگاهها به گونه اي عمل كنند كه نياز نباشد احمدي نژاد از تهران وارد عمل شود و برخي ها را از منصبشان عزل كند.

رئيس جمهور ساختن ايران را يك جهاد مقدس دانست و اظهار داشت: امروز ملت ما پاي در راه اين جهاد مقدس گذاشته و پرچمدارعدالت و خداپرستي در جهان شده است.

احمدي نژاد در بخش پاياني سخنان خود رفع مشكلات در زمينه هاي گاز، اشتغال و گردشگري را از جمله مواردي دانست كه دولت در زمينه آنها در استان كهگيلويه و بويراحمد مصوبات خوبي خواهد داشت و اميدوار است موجب شادي مردم اين استان گردد.

کد خبر 305766

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =