تعامل فرهنگي ناشران ايران و خارجي مهمترين نتيجه نمايشگاه كتاب تهران است

دكتر وصفي رئيس بخش خارجي نوزدهمين نمايشگاه كتاب تهران بين المللي كتاب تهران گفت : تعامل فرهنگي ميان ناشران ايراني و خارجي يكي از مهمترين نتايج برگزاري نمايشگاه كتاب تهران است .

دكتر محمد رضا وصفي در گفتگو با خبرنگار كتاب مهر با بيان اين مطلب افزود : فعاليت هاي بخش بين المللي نمايشگاه كتاب تهران بر اساس جدول زماني نمايشگاه در حال انجام است .

وي در ادامه افزود : امسال شاهد افزايش چشمگير در تعداد عناوين كتابهاي شركت كننده در نمايشگاه كتاب تهران در بخش بين المللي هستيم و اگرچه هنوزفهرست شركت كنندگان خارجي در نمايشگاه كتاب تهران بسته نشده است اما آمار نشان مي دهد شركت كنندگان امسال به نسبت دوره هجدهم افزايش يافته اند .

رئيس بخش بين الملل نمايشگاه كتاب تهران از پايان يافتن ترخيص كتابهاي ناشران اروپايي و غير عرب در گمرك موسسه نمايشگاه بين المللي خبر داد و افزود : تا اين لحظه كتابهاي ناشران كشورهاي عربي به گمرك موسسه وارد نشده و همكاران ما هم اكنون مشغول بررسي كتابهاي ارسال شده هستند و ناشران شركت كننده از ارديبهشت ماه مي توانند كتابهاي خود را براي چيدمان تحويل بگيرند .

وي از عزيمت گروه هاي ويژه اي از كشور هاي عراق و افغانستان براي خريد كتاب از نمايشگاه بين المللي كتاب تهران خبر داد و افزود : چندين گروه از دانشگاه ها و مراكز فرهنگي دو كشور همسايه عراق و افغانستان براي حضور در نمايشگاه كتاب تهران اعلام آمادگي كرده اند و براي خريد كتاب و انجام گفتگو با ناشران ايراني و خارجي حاضر در اين نمايشگاه ، به ايران خواهند آمد .

دكتر وصفي تاكيد كرد : در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران كتابهاي ناشران خارجي منتشر شده پس از سال 2004 شركت داده خواهد شد و بر اساس مقررات ، اين نمايشگاه پذيراي كتابهاي قديمي نيست .

وي در ادامه تصريح كرد : امسال براي نخستين بار ناشراني از كشورهاي عربي و آفريقايي كه تا كنون به اين نمايشگاه نيامده اند به تهران خواهند آمد و محصولات مكتوب خود را در معرض ديد علاقمندان قرار مي دهند .

وصفي در ادامه افزود : در نمايشگاه نوزدهم همچنين قرار است ناشران بخش خصوصي كشور سوريه و برخي از كشورهاي آمريكايي كه در گذشته در اين نمايشگاه شركت نكرده بودند به ايران بيايند .

مدير كل مجامع جهاني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه خاطر نشان كرد : يكي از مهمترين اهداف و نتايج نمايشگاه بين المللي كتاب تهران تبادلات فرهنگي ميان ناشران ايراني و خارجي است و آنها در فرصت پيش آمده مي تونند از تجربيات يكديگر استفاده كنند . 

کد خبر 306006

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha