نيروي انتظامي از ورود پوشاك قاچاق به كشور جلوگيري مي كند

طرح ساماندهي مد و لباس مدتي است به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و به منظور تصويب نهايي بزودي در صحن علني مجلس بررسي مي شود.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر ، در خصوص مواد طرح ساماندهي مد و لباس افزود: به موجب ماده 2 اين طرح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان صدا و سيما موكلف هستند در جهت ترويج نمادها و الگوهاي پارچه و لباس ايراني و بومي مناطق مختلف ايران ، اين قانون را تشويق و تبليغ كنند.

فاطمه آليا ادامه داد: همچنين وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با همكاري وزارت بازرگاني مكلف است جهت تبادل فرهنگي ملل مسلمان ، موزه ، نمايشگاه و جشنواره هاي ملي ، منطقه اي و بين المللي با محوريت معرفي نمادها و الگوهاي پارچه و لباس برگزار كند.

وي خاطر نشان كرد: به منظور حمايت از توليدات داخلي با رعايت قانون مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني بايد عوارض گمركي بر واردات تجاري پوشاك و پارچه هاي خارجي وضع كند به نحوي كه امكان رقابت براي توليدكنندگان داخلي فراهم شود.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس تاكيد كرد: نيروي انتظامي و وزارت بهداشت بايد از فروش لباسهاي خارجي دست دوم كه به صورت قاچاق وارد كشور مي شود جلوگيري كنند.

آليا گفت: قرار بود اين طرح قبل از پايان سال 84 در صحن علني مجلس بررسي شود اما به دليل بررسي بودجه امكانپذير نشد. همچنين اجراي مفاد مطرح شده در طرح ساماندهي مد و لباس پس از تصويب آن در صحن علني مجلس با هماهنگي و همكاري نهادهاي ذي ربط آغاز خواهد شد.

 

کد خبر 309001

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =