خانواده خوشبخت مظهر دموكراسي كامل است

يك متخصص خانواده درماني اظهار داشت: در خانواده خوشبخت دموكراسي كامل يا نيمه كامل با تقسيم قدرت حاكم است و فرزندان فرصت ابراز نظر مي يابند.

دكتر غلامعلي لياقت در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر ، هم كف بودن والدين را موجب سازگاري و آرامش محيط خانواده دانست و افزود: اين محيط به همراه آگاهي باعث پرورش فرزندان خوشبخت و موفق مي شود.

عضو سابق هيئت علمي دانشگاههاي نيويورك به نقش دولت در آگاه سازي والدين در زمينه عوامل خوشبختي اشاره كرد و گفت: دستگاههاي فرهنگي بايد چگونگي ايجاد زندگي متعادل را به مردم آموزش دهند.

وي با مقايسه خصوصيات خانواده هاي خوشبخت و ناموفق، اذعان داشت: در خانواده خوشبخت فرزندان عشق و محبت بيشتري از والدين به خصوص پدر دريافت مي كنند . فرزندان غالباً قاطع تر و قابل اطمينان تر هستند. والدين نسبت به گروه همسالان نفوذ بيشتري بر فرزندان دارند.

متخصص خانواده درماني ادامه داد: در اين خانواده ها هنگام مواجه با مسائل توافق خود به خود بيشتري در بين اعضاي خانواده وجود دارد و در صورت نرسيدن به توافق ، كند تر اما با كارايي بيشتري به حل مسائل مي پردازند.

وي آموزش مسائل ديني همراه با عشق وطن را از ديگر نشانه هاي خانواده خوشبخت عنوان و تصريح كرد: در اين خانواده ها تاكيد بر هماهنگي و باهم بودن است. به طوري كه اعضاء اوقات فراقت را با هم مي گذرانند. در زندگي فرزندان آنان هماهنگي بيشتري وجود دارد و با نا اميدي هاي پنهان خود مبارزه مي كنند و در هنگام مواجه با مسائل از خود سرسختي بيش از حد معمول  نشان مي دهند .

لياقت در خصوص خانواده هاي ناموفق، خاطر نشان كرد: به طور كلي در خانواده هايي كه به دور از خوشبختي هستند ، نظام خانواده از هم پاشيده است و پدر و مادر نتوانسته اند نقش خود را به خوبي ايفا كنند و در تربيت فرزندان سهل انگار يا سخت گير هستند.

 

کد خبر 309211

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =