دانشگاه علوم پزشكي مشهد با 6 هزار دانشجو مسجد ندارد / پروژه هاي خوابگاهي دانشگاه ناتمام مانده است

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مشهد گفت: دانشگاه علوم پزشكي مشهد در بخش دانشجويي و امور فرهنگي با مشكلات عمده اي در دو بخش سخت افزاري و نرم افزاري مواجه است و متاسفانه اين دانشگاه با وجود 6 هزار دانشجو از داشتن يك مكان فرهنگي و مسجد محروم است.

دكتر "مهدي ابراهيمي" افزود: مسئله ديگر در خصوص مشكلات سخت افزاري كمبود فضاي فيزيكي در دانشگاه است و اين امر موجب شده كه محيط اداري از بخش دانشجويي جدا باشد و پراكندگي آن مشكلاتي را ايجاد كند.

وي تأكيد كرد: محيط خوابگاهي در اين دانشگاه با كمبودهاي جدي روبرو است در حال حاضر يك خوابگاه كه براي متأهلين در حال ساخت است، سال ها است كه ناتمام مانده و به دليل كمبود اعتبارات پس از يك سوم پيشرفت متوقف شده است.

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مشهد اضافه كرد: يكي ديگر از خوابگاه هاي در حال ساخت دانشگاه به مدت 5 سال است كه ناتمام مانده است.

وي ادامه داد: دانشگاه علوم پزشكي مشهد تنها يك سالن ورزشي سرپوشيده دارد كه جوابگوي نياز اين تعداد دانشجو نيست و از نظر ميزان تجهيزات ورزشي هم در مضيقه است.

دكتر ابراهيمي نبود سيستم مكانيزه براي بخش هاي مختلف امور رفاهي و صنفي، نبود كتابخانه هاي علمي مناسب در خوابگاه ها و كمبود كامپيوتر براي راه اندازي سايت هاي اينترنتي در خوابگاه ها را از ديگر مشكلات اين بخش ذكر كرد.

وي نبود وسايل نقليه مناسب براي دانشگاه را از ديگر مشكلات بخش دانشجويي و امور فرهنگي برشمرد و ادامه داد: متاسفانه اگر كاري به بخش خصوصي واگذار مي شود با مشكل مواجه مي شود و به دليل عدم تمديد قرارداد با شركت واحد و تغيير نرخ ها دانشگاه با مشكل مواجه شده است، همچنين نبود فرهنگ متناسب با دانشگاه در ميان افرادي كه از سوي بخش خصوصي معرفي مي شوند مسئله ساز است.

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مشهد تعداد دانشجويان خوابگاهي اين دانشگاه را نزديك به 2 هزار نفر ذكر كرد و ياد آور شد: به طور تقريبي يك سوم دانشجويان اين دانشگاه غير بومي و تركيب جنسيتي جمعيت دانشجويي به طور تقريبي 60 تا 65 درصد دختر و 35 تا 40 درصد پسر است.

وي مشكلات نرم افزاري در حيطه دانشجويي و امور فرهنگي را برنامه ريزي نامناسب در اين حوزه دانست و افزود: مشكل فرهنگي، رفاهي، آموزشي و دانشجويي به يكديگر مرتبط است و ريشه هاي آن به آسيب هاي فرهنگي و علمي بر مي گردد و به همين منظور بايد در هر دو زمينه فعاليت كنيم.

کد خبر 311426

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =