عكاس مطبوعاتي از آحاد مردم است كه به هنر ملبس و يك گام جلوتر از عموم است.

به گزارش خبرگزاري "مهر" به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، رئيس هيئت مديره انجمن صنفي عكاسان مطبوعات، ضمن بيان مطلب فوق گفت : عكس مطبوعاتي نشانگر رويداد و اتفاقي است كه براي مخاطب خود سهل الوصول است، اما يك عكاس مطبوعاتي بايد به تمامي قواعد و موازين عكس خوب، تكنيك فني عكس باشد و با حضور در محل بتواند به رسالت يك عكس در مطبوعات جامه عمل بپوشاند.

محمود عبدالحسيني با اشاره به برگزاري سومين جشنواره مطبوعات شهري تصريح كرد : هر حركت و پديده اي كه در جهت ارتقاء سواد بصري شهروندان و نيز به اعتلاي جامعه عكاسي بينجامد مورد تقدير و قابل ارزيابي است.

وي با بيان اينكه چنين جشنواره هايي صرفا به شهر تهران معطوف مي شود يادآور شد: جشنواره ها بايستي از مركز گرايي پايتخت خارج شوند و فراتر از تهران برگزار شود و هنرمندان و عكاسان ساير استان ها كه داراي شعور بالاي عكاسي هستند نيز در اين جشنواره سهيم باشند.

عبدالحسيني با اشاره به اينكه اگر در بخش هاي جنبي به دو مقوله مطرح شده در اجتماع پرداخته مي شد جشنواره را هدف مند تر مي كرد يادآور شد: پرداختن عكاسان به موضوع انرژي هسته اي و موضع گيري عكاسان در مقابل اهانت به شان پيامبر (ص) دو مقوله اي است كه اگر در فراخوان مورد توجه قرار مي گرفت به تاثير گذاري و ماندگاري نتيجه جشنواره كمك مي كرد.

وي خطاب به عكاسان مطبوعات گفت : عكاسان خبري نبايد مغلوب سوژه شوند و نبايد درمقابل عكس موضع گيري كنند، هرچند كه هرعكاسي به موضوعي گرايش دارد.

سومين دوره جشنواره مطبوعات در حوزه شهري روز شنبه نهم ارديبهشت ماه برگزار مي گردد.

کد خبر 313390

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =