معاون فرهنگي و روابط عمومي سازمان ارتش جمهوري اسلامي ايران، در سال پيامبر اعظم(ص) از مشاركت گسترده ارتش در خصوص ساخت و توليد فيلم بلند سينمايي و مجموعه هاي تلويزيوني، فيلم هاي كوتاه داستاني، نماهنگ و ساخت فيلم مستند در حوزه فعاليت هاي مرتبط با ارتش خبر داد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، حجت الاسلام و المسلمين انصاري، با بيان اين خبر گفت : ارتش با داشتن نيروهاي فعال خلاق و با پتانسيل بالا در عرصه هاي توليد فيلم در سالي كه با نام پيامبر  اعظم (ص) مزين شده است با فيلمسازان و تهيه كنندگان فيلم هاي سينمايي و برنامه سازان تلويزيوني مشاركت فعالي خواهند داشت.

سرهنگ حمزه زاده، مدير هنري ارتش كه در اين نشست حضور داشت در خصوص جزئيات اين خبر گفت: در اين مشاركت تهيه كنندگان علاوه بر دريافت تجيهيزات و امكانات متناسب با فضاي فيلمنامه از مشاركت مالي 50 تا 100 درصد ارتش بهره مند خواهد شد.

وي با اشاره به اين نكته كه فيلم سازي درارتش با تشكيل كارگاه فيلم نامه نويسي و ساماندهي مناسب در حوزه هنري ارتش جدي تر شده است. در خصوص روند توليد فيلم درارتش گفت:

فيلمنامه هايي كه به مديريت هنري ارتش ارسال مي شود از سوي كارشناسان اين كارگاه مورد ارزشيابي قرار گرفته و پس از دريافت مجوز توليد از شوراي عالي فيلم و سريال ارتش طي 30 روز تمامي امكانات متناسب با فيلمنامه در اختيار تهيه كنندگان قرار خواهد گرفت و از اين پس تهيه كنندگان هيچ دغدغه اي در مورد دريافت تجهيزات و اماكن نظامي مورد نياز فيلم خود نخواهد داشت. علاوه بر آن در صورت نياز در حين نگارش و بازنويسي فيلم نامه و يا در مراحل توليد نيز مي توانند از نظرات كارشناسي مشاوران نظامي بهره مند شوند.

حمزه زاده همچنين افزود: كارگاه فيلمنامه نويسي ارتش از آغاز شكل گيري تا كنون بيش از 120 فيلمنامه بلند و كوتاه و مجموعه تلويزيوني در مورد ارزيابي قرار داده كه مي توان به همكاري و مشاركت درساخت فيلمهايي همچون دوئل (احمدرضا درويش)، سربازان جمعه (مسعود كيميايي)، جايي براي زندگي (محمد بزرگ نيا)، طبل بزرگ زير پاي چپ (كاظم معصومي)، مجموعه هايي چون راه شب (داريوش فرهنگ)، يك مشت پر عقاب (اصغر هاشمي)، كاخ تنهايي (محمدرضا ورزي)، پايان نماي (بهمن زرين پور) وقلب (مسعود تكاور) و چپ كليپ اشاره كرد. مدير هنري ارتش درپايان خاطر نشان كرد. اين مديريت از تمامي سينماگران و تهيه كنندگان و برنامه سازان تلويزيوني دعوت بعمل مي آورد تا با ارائه آثار خود با مضامين مرتبط با ارتش از امكانات و تسهيلات ساخت و توليد در ارتش بهره مند شوند.

گفتني است، كارگاه فيلمنامه نويسي ارتش در مجموعه فرهنگي هنري شهيد واعظي (پرواز) در خيابان پيروزي جنب بيمارستان فجر واقع است.

کد خبر 316129

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =