مهمترين ركن تامين امنيت عراق افزايش همكاري هاي اقتصادي است

معاون اقتصادي وزير امور خارجه با تاكيد بر اينكه امنيت در عراق بر اساس قدرت و يا از طريق نظامي تامين نمي شود، گفت: مهمترين ركن تامين امنيت اين كشور افزايش همكاري هاي اقتصادي است.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر"، عليرضا شيخ عطار كه ظهر امروز در كنفرانس بين المللي تحولات در عراق و چشم انداز امنيت منطقه اي سخن مي گفت در تبيين اهميت همكاريهاي اقتصادي اظهار داشت: گسترش همكاريها در اين بخش موجب افزايش پيوندهاي عميق انساني مي شود كه بر اين اساس، ايجاد اين بستر اقتصادي هدف اوليه سياستگزاران ايراني و عراقي است.

وي همچنين سه اصل اقتصادي را پايه و اساس تضمين همكاريهاي بين دو كشور بيان كرد و در توضيح اين اصول گفت: اصل اول تكاملات انساني است كه نقطه تجلي آن در زيارت عتبات عاليات و حرم شريف رضوي است كه با ايجاد هتل و راههاي مناسب و همچنين رستورانهاي مناسب از اين فرصت مي توان بهره لازم را برد.

معاون اقتصادي وزير امور خارجه، اصل دوم را تبادلات محصولات دو كشور دانست و دسترسي عراق به آبهاي آزاد ايران و همچنين بهره مندي از بنادر ايران و دادن امتياز به كشور عراق را سومين اصل همكاري ميان ايران و عراق عنوان كرد.

به گزارش مهر، شيخ عطار در پايان سخنان خود در اين همايش اظهار اميدواري كرد كه با عملي شدن اصول ياد شده بين دو كشور، بتوان آينده اقتصادي ايران را تضمين نموده و بازار منطقه و عراق در اختيار كشورمان قرار بگيرد.

کد خبر 316175

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =