تسهيل شرايط تبديل وضعيت از دانشپذيري به دانشجويي در دانشگاه پيام نور / امكان آموزش نيمه حضوري در دوره دانشپذيري دانشگاه پيام نور

دانشگاه پيام نور در دوره هاي فراگير سال جديد تبديل وضعيت از دانشپذيري به دانشجويي را تسهيل كرده است. همچنين اين دانشگاه كلاس هاي نيمه حضوري را براي دانشپذيران برگزار مي كند.

دكتر "عليرضا علي احمدي" در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي "مهر"، افزود: كلاس هاي آموزشي غير حضوري براي اولين بار در دوره هاي فراگير دانشگاه پيام نور جهت رفع اشكال راه اندازي شده است و دانشپذيران در نيم سال اول مي توانند در صورت تمايل در اين كلاس ها شركت كنند.

وي در زمينه شرايط پذيرش دانشجوي فراگير در سال جاري اظهار داشت: ضوابط تبديل وضعيت دانشپذير به دانشجو نيز با هماهنگي وزارت علوم، تسهيل شده است. در گذشته معدل دبيرستان يا دوره ليسانس با ضريب 40 درصد با معدل ترم دانشپذيري محاسبه مي شد اما در اين دوره تنها معدل بالا در پذيرش دانشجو تأثيرگذار است و معيار اصلي در تبديل وضعيت دانشپذير به دانشجو، موفقيت در آزمون نيم سال اول دانشپذيري است.

رئيس دانشگاه پيام نور ادامه داد: همچنين فردي كه در دانشگاه ديگري مشغول به تحصيل است مي تواند همزمان در صورت ورود به دوره دانشجويي دانشگاه پيام نور در دانشگاه تحصيل كند. همچنين دانشگاه پيام نور واحدهاي گذرانده شده دانشجويي كه در دانشگاه ديگري تحصيل مي كرده است را در صورت تطبيق با رشته پذيرش شده در دوره هاي فراگير پيام نور مي پذيرد.

وي به آزمون تبديل وضعيت دانشپذيري دوره دكتري دانشگاه پيام نور اشاره كرد و گفت: اين آزمون در رشته هاي زبان شناسي تربيتي، حقوق بين الملل، ادبيات فارسي، جغرافيا، تربيت بدني و آموزش از راه دور كه قرار بود در ارديبهشت ماه برگزار شود، با توجه به برخي از مشكلات سازمان سنجش و تقاضاي برخي از دانشپذيران به تعويق افتاده و زمان قطعي برگزاري آن در حال حاضر مشخص نشده است. 

علي احمدي ابراز اميدواري كرد : دانشگاه پيام نور بتواند در مهرماه سال جاري دوره هاي پودماني را نيز در تمامي رشته هاي داير برگزار كند.

کد خبر 316221

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =