تعاوني‌ها بايد در ايجاد اشتغال پيش‌قدم باشند

وزير تعاون گفت: اداره كل تعاون در قم بايد در زمينه ايجاد اشتغال در تعاوني‌ها، كليه امكانات خود را به كار گيرد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، دكتر ناظمي اردكاني در جلسه مشترك مدير كل‌تعاوني استان قم با شوراي معاونين وزارت تعاون تصريح كرد: اداره كل تعاون قم در ايجاد فرصت‌هاي شغلي پيش بيني شده در برنامه با استفاده از كليه امكانات موجود و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي به موفقيت مورد انتظار نائل آيد.

وي، با تأكيد بر اهميت حل مشكل بيكاري جامعه و نقش بخش تعاون در نيل به برنامه و سياست‌هاي دولت در رسيدن به سهم 15 درصدي آن در اقتصاد كشور، اظهار داشت: در دولت نهم كليه دستگاه‌هاي اجرايي با وزارت تعاون در دست‌يابي به اهداف خود همكاري خواهند داشت.

حسين رمضاني، مدير كل تعاون استان قم نيز در اين جلسه با اشاره به درخواست‌هاي مردمي سفر هيئت  دولت به استان، عملكرد بخش تعاون و وضعيت نرخ بيكاري استان، چگونگي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه‌ها و چگونگي جذب اعتبارات بنگاه‌هاي كوچك زودبازده، كمبودمنابع انساني و مالي در بخش تعاون را از مشكلات اين مجموعه عنوان كرد و گفت: تعاون استان، درصدد واگذاري برخي از امور مربوط به تعاوني‌ها به اتحاديه‌ها و ارتقاء بخش تعاون است.

مدير كل تعاون استان قم، زمينه اشتغال بيكاران به ويژه فارغ التحصيلان دانشگاهي و افراد كم درآمد، رسيدن به سهم 15 درصدي در سند برنامه چهارم توسعه استان را از اولويت‌هاي كاري اداره كل تعاون استان دانست و گفت: ما تلاش خواهيم كرد تا با استفاده از تمامي ابزارهاي موجود و همكاري ساير دستگاه‌هاي اجرايي به اهداف پيش‌بيني شده برسيم.

در ادامه جلسه، شوراي معاونين وزارت تعاون در خصوص جايگاه و ارتقاء بخش تعاون استان قم به بحث و تبادل نظر پرداختند و وزير تعاون در زمينه مسائل مطروحه رهنمودهاي لازم را ارائه كرد.

کد خبر 317806

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =