دفاع از هويت امت اسلامي و تمدن غني آن ضروري است

همايش سه روزه "نقش عملي رويكرد اعتدال در اصلاح و بيداري امتها" كه از 24 تا 26 آوريل ( 4 تا 6 ارديبهشت) با هدف تأكيد بر اشاعه آزادي، احترام به حقوق انسانها و مساوات و عدم تبعيض بر اساس ريشه، جنس و يا دين در اردن برگزار شد، دفاع از هويت امت اسلامي و تمدني غني آن مورد تأكيد قرار گرفت .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نسيح، در بيانيه اي كه در مراسم اختتاميه همايش "نقش عملي رويكرد اعتدال در اصلاح و بيداري امتها" اردن صادر شد، آمده است: ملتهاي مسلمان بايد نيروهاي مخلص خود را به منظور ارتقاء و پيشرفت جهان اسلام جمع كنند و گامهاي علمي و برنامه هايي به منظور تحكيم ارتباط با يكديگر و خارج كردن امت اسلامي از بحرانها ارائه دهند.

شركت كنندگان در اين بيانيه خواستار ضرورت بيداري وزارتخانه ها و مؤسسات اسلامي با هدف تحكيم فرهنگ اسلامي شده و  تصريح كردند: بايد از هويت امت اسلامي و تمدن غني آن دفاع و بر شيوه اعتدال و ميانه روي متمركز شد.

در اين بيانيه اعلام شده است: به منظور اشاعه اعتدال و ميانه روي بايد استراتژيهاي ويژه اي در اصلاح حكومتهاي اسلامي ارائه داد و مؤسسات و سازمانهاي اسلامي همايشها و سمينارهايي به منظور طرح شيوه هاي مذكور برگزار كنند.

شركت كنندگان طي اين بيانيه بر اشاعه گفتگوهاي داخلي ميان جريانها و جنبشهاي مختلف اسلامي به منظور رسيدن به فهم و درك مشترك تأكيد كردند تا در چارچوب همبستگي و اتحاد بتوانند با تعرضاتي كه امروزه جهان اسلام و مسلمان با آن مواجه است، مقابله كنند.

شركت كنندگان در اين بيانيه خواستار تشكيل كميته علمي مهمي شدند تا مبحث " اعتدال و ميانه روي" را در همه زمينه ها چون ادبيات، فلسفه و دين بررسي و كنفرانسها و سمينارهاي مختلفي به زبانهاي مختلف در جهان اسلام برگزار كند.

همايش سه روزه "نقش عملي رويكرد اعتدال در اصلاح و بيداري امتها" از 24 تا 26 آوريل ( 4 تا 6 ارديبهشت) با هدف تأكيد بر اشاعه آزادي، احترام به حقوق انسانها و مساوات و عدم تبعيض بر اساس ريشه يا جنس  و يا دين برگزار شد.

کد خبر 318045

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha