كسي كه خود را مديون خانواده هاي شهدا نداند لياقت خدمت در دولت را ندارد / ملت ايران راجع به حق خود با هيچكس مذاكره نمي كند

رئيس جمهور با اعلام اينكه همانطور كه انرژي هسته اي را ملت ما با دست خالي به دست آورد با همان دست خالي نيز از دستاورد خود دفاع خواهد كرد، اظهار داشت: ملت فلسطين كه 60سال اقدام به مذاكره كرد آيا توانست يك وجب از خاك خود را به دست بياورد.

به گزارش خبرنگار اعزامي "مهر" به استان زنجان، محمود احمدي نژاد كه در ورزشگاه انقلاب شهر زنجان در جمع هزاران نفر از خانواده هاي شهدا، ايثارگران و جانبازان اين استان سخن مي گفت، آنها را اسناد افتخار و عزت ملت ايران و سند زنده شكست همه دشمنان ملت توصيف كرد و گفت: شما ستارگان درخشان مردم زنجاني هستيد كه شهيد پرور، آزاده پرور و انسان پرور بوده و هست.

در اين ميان برخي از جانبازان با صداي بلند اقدام به مطرح كردن برخي از نيازها و مشكلات خود كردند كه رئيس جمهور تاكيد كرد: اگر اين دولت بتواند گامي در راه خدمت به شما بردارد آن را افتخار ابدي خود قلمداد مي كند.

وي اضافه كرد: ما با افتخار به دنيا اعلام مي كنيم كه خاك پاي اين خانواده ها را طوطياي چشم خود مي كنيم.

رئيس جمهور با اشاره به سخن يكي از جانبازان مبني بر اينكه پس از بستري شدن در بيمارستان، گاز منزل وي به علت بدهي قطع شده است، اعلام كرد: اگر آن مسئول مي دانست كه اين خانه محل سكونت يك جانباز است، صلاحيت مديريت در جمهوري اسلامي را ندارد و از آن بالاتر كسي كه خود را مديون ايثار اين خانواده ها نداند لياقت ماندن و خدمت در دولت احمدي نژاد را نخواهد داشت.

وي بخش ديگري از سخنان خود را به مسئله انرژي هسته اي و مخالفت برخي قدرت هاي فاسد اختصاص داد و هدف از اين جنجال هاي قدرت ها را اولا عقب نگه داشتن ملت ها دانست و هدف دوم را اينگونه مطرح كرد: آنها مي خواهند به دنيا و ملتهاي آزاده بگويند كشوري كه پرچم اسلام را زنده كرده است نمي تواند پيشرفت كند اما بعد از 27 سال چشم باز كرد و ديد ملت ايران با اتكاء به خود، انرژي هسته اي كه جزو برجسته ترين علوم عالم است را در اختيار دارد.

احمدي نژاد تبعات پس از اعلام خبر دستيابي ايران به چرخه كامل سوخت را در ميان ملتها و سران كشورهاي آزاده بسيار مثبت عنوان كرد و افزود: سران بسياري از كشورها با شعف و شادي تماس گرفتند و اعلام كردند ما پيروزي شما را پيروزي خودمان مي دانيم و بدانيد كه در آن شب كه اين خبر مسرت بخش اعلام شد بسياري از ملتهاي عالم در پاي تلويزيون اشك شوق ريختند و آن شب را جشن گرفتند.

رئيس جمهور گفت: ايران با اتكاء به ايثارگران و شهداي خود ايستاده است و اعلام مي كند مي خواهد پرچمدار عزت و شرف براي همه ملت هاي عالم شود.

احمدي نژاد با اشاره به راهكارهاي جديد دشمنان براي صرف نظر كردن ايران از اين حق خود را اينطور بيان كرد: آنها پيغام دادند كه ما حاضريم تمام حقوق هسته اي شما را به رسميت بشناسيم به شرط اينكه شما اين چرخه سوخت را به بهانه اي تعطيل كنيد و در ابتدا مدت زمان اين تعليق را شش هفته، سپس با عقب نشيني يك ماه، بعد از آن به دو هفته و سپس به يك هفته تقليل دادند.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي افزود: الان آنها به يك روز تعليق ايران نيز بسنده كردند، اما دليل اصرار آنها براي همين تعليق يك روزه نيز آن بود كه پس از قطع فعاليت ها و شروع مذاكرات اين كشورها پيشنهادات بسياري را به ما اعلام كنند و سپس با همين بهانه سعي كنند اين يك روز را به چند روز افزايش دهند تا جايي كه اميدوارند به كمك برخي عناصر خودباخته در داخل كشور فشار آورده شود كه تعليق ادامه يافته و اين پيشنهادات رنگارنگ از طرف ايران مورد قبول قرار گيرد كه نتيجه آن تعليق دائمي خواهد بود.

احمدي نژاد با اعلام اينكه همانطور كه انرژي هسته اي را ملت ما با دست خالي به دست آورد با همان دست خالي نيز از دستاورد خود دفاع خواهد كرد خاطرنشان كرد: ملت فلسطين كه 60 سال اقدام به مذاكره كرد آيا توانست يك وجب از خاك خود را به دست بياورد.

رئيس جمهور تصريح كرد: ملت ايران راجع به حق خود با كسي مذاكره نمي كند اما حاضر است در مورد اينكه دنيا از عدم انحراف ايران مطمئن شود با آژانس بين المللي انرژي اتمي مذاكره كرده و در مورد خلع سلاح قدرت هاي هسته اي نيز به گفتگو بنشيند.

وي انرژي هسته اي را دستاورد مقاومت و ايستادگي ملت دانست و از خانواده هاي شهدا و ايثارگران خواست تا در همه مجامع اين شعار " انرژي هسته اي حق مسلم ماست " را اعلام كنند.

احمدي نژاد در پايان از كمك دولت در حل بيش از پيش مشكلات اين خانواده ها و تصويب مصوباتي در جلسه استاني هيات دولت خبر داد.

کد خبر 318053

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha