تظاهرات عليه بدحجابي

جمعي از شركت كنندگان در نماز جمعه اين هفته تهران در اعتراض به آنچه "روند لجام گسيخته‌ فساد و بي ‌حجابي" ناميدند و با هدف اعتلاي احكام و ارزش‌ هاي اسلامي در جامعه، از دانشگاه تهران تا ميدان انقلاب راهپيمايي كردند.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر"، در پايان اين راهپيمايي نيز قطعنامه ‌اي در همين زمينه توسط كساني از اعضاي شوراي مركزي انصار حزب‌ الله قرائت شد.

شركت‌ كنندگان در اين راهپيمايي شعارهايي را در خصوص لزوم توجه به منكر زدايي و معروف گستري در جامعه خطاب به دولت، قوه قضاييه، نيروي انتظامي و صدا و سيما سر دادند.

آنها همچنين در لابه لاي شعارها و اظهارات خود، از رئيس جمهور ‌خواستند كه در تصميم اخير خود در خصوص حضور زنان در ورزشگاه ها تجديد نظر كند.

آنها همچنين پارچه‌ نوشته‌ هايي با مضمون سخنان مقام معظم رهبري در تاكيد مبارزه با فساد و اينكه "وعده‌ خداوند را باور كنيد" و "در مقابل غوغاسالاري جريانات مرده سياسي احكام الهي نبايد به تعطيلي كشانده شود" در دست داشتند. 


اين راهپيمايي اعتراض آميز، با صدور بيانيه اي پايان يافت.

در بندي از بيانيه مذكور آمده است: نيروهاي انتظامي به عنوان حافظان امنيت اخلاقي جامعه، برابر قوانين موجود، وظيفه مقابله با جرائم و مفاسد علني را عهده دارند و همه مسئولان كشور بايد حامي اين نيرو در ايفاي مسئوليت‌ هاي ذاتي آن باشند.

اين بيانيه مي افزايد: بدون ترديد هر گونه فشار و تحميل بي ‌دليل نسبت به حافظان امنيت و ناموس ملت، در جهت انحراف از اداي مسئوليت قانوني و وظيفه بازدارندگي آنان ‌جرمي نا بخشودني و محكوم است.

در بيانيه تظاهرات كنندگان عليه بد حجابي تصريح شده است: ايجاد عدالت قضايي و اجراي حدود شرعي الهي، ضامن پويايي و حيات سالم اجتماعي است و ايجاد محيط مناسب رشد فضايل معنوي و اخلاق اسلامي، نبايد فداي مصلحت‌ انديشي و سياست ‌زدگي احتمالي شود.

کد خبر 318209

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha