كسب رتبه اول در فرار مغزها باعث تأسف و نگراني است / افتخار آفريني براي كشور با ارزش تر از حضور در كشورهاي بيگانه است

كسب رتبه اول در فرار مغزها باعث تأسف و نگراني است. دولت ايران بايد با فراهم آوردن شرايط مساعد زمينه فعاليت نخبگان در داخل كشور را فراهم كند ضمن اينكه جوانان ايراني بدانند كه كسب افتخار براي كشور با ارزش تر از حضور در كشورهاي بيگانه است.

دكتر "حسيني شكوه اميري" در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي "مهر" در مشهد افزود: مهمترين و اصلي ترين راه جلوگيري از خروج نخبگان ايراني، فراهم شدن شرايط اشتغال مناسب، ادامه تحصيل در كشور و تخصيص بودجه هاي تحقيقاتي مورد نياز به پروژه هاي دانشجويان است.

وي تصريح كرد : در شرايطي كه همه جوانان داراي استعداد و توانايي به دنبال خروج از كشور هستند بايد بدانند كه ماندن در ايران و كسب افتخار براي كشور با ارزش تر از حضور در كشور بيگانه و افتخار آفريني يك ايراني براي ديگران است.

مدير گروه پيوند اعضاء در امريكا در خصوص تسهيلات و امكانات ارائه شده به پزشكان ايران خارج ازكشور اظهار داشت : امكانات و تجهيزات درهيچ نقطه از دنيا به صورت ايده آل وجود ندارد اما به طور قطع امكاناتي كه در امريكا براي پزشكان فراهم است بسيار بيشتر از امكانات موجود در ايران است در آنجا بدون توجه به مليت ، مذهب و شرايط اجتماعي و خانوادگي هر گونه امكانات پژوهشي در اختيار پژوهشگر قرار مي گيرد .

وي افزود : درخواست من از دولت مردان ايراني اين است كه به فكر وطن باشند و همه اين نگراني ها را با بهبود شرايط اقتصادي، سياسي و علمي رفع كنند.

کد خبر 318321

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =