ظرفيت ورزش با مشاركت سازمان ملي جوانان گسترش مي يابد

رييس سازمان ملي جوانان گفت : سازمان ملي جوانان و سازمان تربيت بدني به منظور توسعه و تقويت ظرفيت ورزش جوانان ، كميته مشتركي تشكيل خواهند داد .

به گزارش خبرگزاري مهر رحيم عبادي در همايش ورزش و اشتغال گفت : توسعه ظرفيت ورزشي جوانان با محوريت سازمان هاي غير دولتي جوانان از جمله جوانان راهبردهاي سازمان ملي جوانان است .

وي با بيان اينكه نرخ مشاركت جوانان در فعاليتهاي اقتصادي 1 /  39 درصد است گفت : هم اكنون نرخ بيكاري جوانان   5/ 27 درصد است و اين در حالي است كه نرخ رشد بيكاري در كشور 2/ 13 درصد اعلام شده است .

رييس سازمان ملي جوانان ايجاد انفكاك ميان سيستم آموزشي و بازار كار را يكي از علل بيكاري دانست و گفت : نظامهاي آموزشي مسوول اصلي اين جدايي هستند و به همين دليل اصلاحات در اين زمنيه امري ضروري است .

عبادي  با تاكيد بر نقش ورزش در اشتغال زايي گفت : در كشورهاي توسعه يافته به ورزش به عنوان يكي از زمينه هاي ايجاد فرصتهاي شغلي نگريسته و تشكلهاي غير دولتي سهم عمده اي را در اين خصوص برعهده دارند .

رييس سازمان ملي جوانان گفت : بيش از 33 درصد افراد جامعه در سنين 15 تا 29 سال قرار دارند و علاقمند به ورزش هستند كه توسعه امكانات ورزشي يكي از مطالبات بحق آنان است كه بايد مورد توجه مسوولان قرار بگيرد .

وي گفت : در حال حاضر  2500 سازمان غير دولتي جوانان بيش از 100 هزار نفر فعاليت دارند اما سهم ورزش تنها 1/7 درصد است.

وي با اشاره به نقش سازمانهاي غير دولتي در فرهنگ سازي و اشتغال زايي گفت : متاسفانه بيش از 73 درصد از آحاد جامعه با كاركرد سازمانهاي غير دولتي آشنايي ندارند و تحقيقات نشان مي دهد كه آينده  NGO  ها از نگاه 55 درصد از تشكلهاي ورزشي وضعيت مبهم و نامشخصي دارد بر اين اساس سازمان ملي جوانان تقويت سازمانهاي غير دولتي را به عنوان يكي از سياستهاي جدي سازمان در الويت برنامه هاي خود دارد.

 

کد خبر 32252

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =