يك هزار دانشجو در واحدهاي خارجي دانشگاه آزاد تحصيل مي كنند / واحدهاي جديد دانشگاه آزاد در 4 كشور آسيايي ايجاد مي شود

هنوز واحدهاي خارجي دانشگاه آزاد اسلامي در ابتداي راه قرار دارند و علي رغم آن كه در برخي كشورها مانند كشورهاي اروپايي جايگاه مناسبي پيدا كرده اند اما براي توسعه و رشد هر چه بيشتر اين واحدها نياز به حمايت دولت است.

حضور دانشجويان دانشگاه آزاد در تمامي دانشگاه هاي مطرح دنيا

دكتر "كريم زارع" در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي مهر افزود: عليرغم محدوديت ها و كمبودهايي كه در دانشگاه آزاد اسلامي وجود داشت اما اين دانشگاه جايگاه بسيار خوبي در مجامع بين المللي كسب كرده است به طوري كه كمتر دانشگاهي در دنيا وجود دارد كه فارغ التحصيلي از دانشگاه آزاد در آنجا تحصيل نكند.

وي اظهار داشت: علاوه بر ارتباط دانشگاه آزاد اسلامي با دانشگاه هاي سراسر دنيا افتتاح واحدهاي دانشگاه آزاد در برخي از كشورهاي دنيا مانند زنگبار، لبنان، آكسفورد انگليس و دبي امارات باعث تعامل علمي هر چه بيشتر اين دانشگاه با دانشجويان و دانشگاهيان كشورهاي مختلف دنيا شده است.

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلام تاكيد كرد: افتتاح 150 هزار متر مربع زمين در دانشگاه آكسفورد، 20 هزار متر فضاي آموزشي در 60 هزار متر زمين در كشور زنگبار، افتتاح دو واحد دانشگاهي در لبنان و فضاي بسيار وسيع در دبي دانشگاه آزاد را در بعد فراملي گسترش داده است.

ايجاد 17 رشته جديد در دانشگاه آزاد زنگبار

دكتر زارع خاطر نشان كرد: دانشگاه آزاد زنگبار با رشته توريسم كار خود را آغاز كرد و در سال جاري نيز 17 رشته جديد در اين دانشگاه به تصويب رسيد. رشته كامپيوتر دانشگاه آزاد دبي نيز مورد استقبال گسترده اي قرار گرفته و يكي از پر دانشجوترين رشته هاي دانشگاه آزاد در خارج از كشور است.

عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه گفتگو با مهر افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد بيش از هزار دانشجو در واحدهاي خارج از كشور خود دارد كه البته با توجه به امكانات مناسب اين واحدها اين تعداد بسيار اندك بوده و جاي كار فراوان وجود دارد.

معاون پارلماني دانشگاه آزاد گسترش اين واحدها را در ديگر كشورهاي دنيا بدون كمك دولت غيرممكن دانست و ادامه داد: دانشگاه آزاد يكي از موفق ترين دانشگاه هاي كشور در بعد ملي و يكي از پيشگامان در بعد فراملي بوده است اما گسترش اين دانشگاه در ديگر كشورهاي دنيا كه يكي از سياست هاي اصلي اين دانشگاه است بدون حمايت دولت امكان پذير نخواهد بود.

ايجاد دانشگاه آزاد در كشور هاي كويت، افغانستان، تاجيكستان و آذربايجان

وي تاكيد كرد: مقدمات و مراحل اوليه براي افتتاح واحد دانشگاه آزاد در كشورهاي كويت، افغانستان، تاجيكستان و آذربايجان صورت گرفته است تا طبق برنامه ريزي هاي انجام شده دانشگاه آزاد در اين كشورها نيز پذيرش دانشجو داشته باشد.

کد خبر 326510

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =