دولت مصر بيانيه صادره توسط رياست اتحاديه اروپا مبني بر محكوم كردن قانون فوق العاده براي قلع و قمع مخالفان سياسي در اين كشور را رد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، سخنگوي رسمي وزارت امور خارجه مصر در بيانيه اي كه يك نسخه از آن توسط خبرگزاري فرانسه دريافت شد، آورده است: وزارت امور خارجه مصر از اعلاميه صادره از سوي رياست اتحاديه اروپا در تاريخ 15ماه مه سال 2006 ميلادي ابراز شگفتي كرده و ناخرسند است.

اين بيانيه افزود كه اعلاميه اتحاديه اروپا در بردارنده نقص و كاستي  و اطلاعات اشتباه درباره تظاهرات ها است.

رياست اتريش بر اتحاديه اروپا در بيانيه اي كه در وين صادر شد اعلام كرد كه 260 نفر در تظاهرات حمايت از قضات اصلاح طلب بازداشت شده اند و قرار گرفتن آنها در توقيف احتياطي لااقل به صورت جزئي برگرفته از قانون فوق العاده اي است كه از سال 1981ميلادي در حال اجرا است.

در همين حال، مصر در بيانيه خود مخالفت كامل خود را با دخالت در امور داخلي مصر و يا صدور احكام درخصوص مسائل  داخلي مربوط به مقام هاي قضايي اين كشور ابراز داشت.

مصر در بيانيه خود افزود: مصر برنامه اصلاحات ملي برخوردار از شفافيت را در چارچوب برنامه زمانبندي شده مشخصي اجرا مي كند.

بيانيه مصر همچنين مخالفت اين كشور با اقدام هريك از شركا براي تلاش به منظور اداره برنامه اصلاحات مصر براساس اميال خود را بيان داشت.

مصر در بيانيه خود همچنين به تمايل شديد اين كشور براي گسترش روابط سنتي و در حال رشد خود با اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو آن اشاره كرد و افزود كه اين بيانيه هاي منفي به ايجاد فضايي سازنده براي تقويت اين روابط كمك نمي كند.

مجلس مصر در سي ام ماه آوريل به مدت دو سال قانون فوق العاده اعمال شده در اين كشور از  25 سال پيش را تمديد كرد.

اتحاديه اروپا در بيانيه اي استفاده دولت مصر از قانون وضعيت فوق العاده بر ضد مخالفان را محكوم كرد.

کد خبر 327827

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =