جانشين فرمانده كل سپاه با اشاره به تلاش‌هاي دشمن براي زيرسوال بردن ارزش‌هاي دفاع مقدس و دستاوردهاي انقلاب اسلامي، بر زنده‌نگه‌داشتن ياد، راه و هدف شهدا و ارزش‌هاي والاي دفاع مقدس و انقلاب اسلامي تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر سردار سرتيپ پاسدار محمدباقر ذوالقدر در مراسم يادواره‌ شهداي شهرك خور در شهرستان هشتگرد افزود: برخي از عناصر واداده‌ داخلي نيز كه هيچ نقشي در دفاع مقدس و افتخارات ملت ايران نداشته‌اند، با نگاهي انحرافي و بيمارگونه تلاش دارند اسلام را فاقد ابعاد مبارزاتي و جهاد و ايستادگي در برابر دشمنان جلوه دهند و تنها بر تساهل و تسامح، مدارا و صلح سازشي تكيه مي‌كنند؛ آنها مي‌خواهند در اهداف، مباني نظري و دستاوردهاي انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ترديد ايجاد كنند.
وي افزود: دشمن تلاش مي‌كند با همراهي برخي از جريان‌هاي داخلي، روحيه‌ مقاومت و استكبارستيزي ملت ايران را بشكند و با تهاجم فرهنگي و استفاده از رسانه‌ هاي تبليغي و ترديد در مباني، ارزش‌هاي ديني و انقلابي نسل جوان را از هويت اسلامي و ملي‌اش دور كند.
جانشين فرمانده كل سپاه با اشاره به طرح برخي از سوالات انحرافي و مشكوك درباره شروع و ادامه جنگ ضمن ارائه توضيحات، از كساني كه در قبال اين تحركات سكوت اختيار كرده‌اند انتقاد كرد و گفت: ملت ما نمي ‌توانست پس از فتح خرمشهر، به جنگ ادامه ندهد و از تنبيه متجاوز دست بردارد، زيرا هيچ تضميني وجود نداشت كه ارتش عراق پس از خروج از خاك ميهن اسلامي در سال 61 د وباره به ايران حمله نكند.
ذوالقدر گفت: در جايي كه هيچ‌ گونه پيمان و تضمين قابل قبولي وجود نداشت، چگونه مي‌ توانستيم به صدام اعتماد كنيم و به جنگ ادامه ندهيم، در حالي كه جهانيان ديدند حتي پس از پذيرش قطعنامه 598 عراق به ايران و سپس به كويت حمله كرد.
وي تصريح كرد: در تاريخ 200  ساله كشورمان، جنگ تحميلي تنها جنگي بود كه طي آن، با وجود حمايت جهاني از رژيم عراق، حتي يك وجب از خاك ميهن اسلامي به دست دشمن نيفتاد و اين يك افتخار و عزت ابدي براي ملت و رزمندگان اسلام است.
جانشين فرمانده كل سپاه، استقلال، امنيت و آرامش امروز ايران اسلامي را مرهون تلاش‌ها و فداكاري‌هاي رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس ذكر كرد و افزود: اگر ايثار و شهادت رزمندگان و شهدا در جنگ نبود، از ايران امروز فقط نامي باقي مانده بود.
وي افزود: به خاطر ايستادگي‌ها و عمليات پيروزمندانه و تنبيه دشمن متجاوز در خاك خود بايد به رزمندگان افتخار كرد نه اين كه مجاهدت‌هاي آنان را ناديده گرفت و بي‌شرمانه آنها را مورد سوال قرار داد؟
سردار ذوالقدر در ادامه با اشاره به شرايط منطقه و جهان، سياست‌هاي جنگ‌طلبانه‌ي آمريكا را يادآور شد و گفت: بايد هوشيار باشيم، دشمن كه از موفقيت حمله نظامي به ايران مايوس است، به دنبال تضعيف وحدت ملي و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دور كردن نسل جوان از هويت انقلابي و اسلامي خويش است.
وي تصريح كرد: مادامي كه روحيه ضداستكباري و آزادگي و اسلام‌خواهي ملت ايران پايدار و مستحكم بماند، سياست‌هاي دشمن محكوم به شكست است.
فرمانده كل سپاه با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي هشت‌سال دفاع مقدس، خاطرنشان كرد: شهدا قهرمانان ملي و روحيه‌ سلحشوري، سرمايه ملي و رمز بقاي انقلاب ماست، كه بايد در حفظ و پاسداري از آنها تلاش كرد.
کد خبر 32869

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =