تشكيل كابينه جديدعراق آخرين شانس آمريكا براي خروج از بحران است

روزنامه نيويورك تايمز در تحليلي در مورد تشكيل دولت جديد عراق نوشت: تمام ديپلمات ها و نظاميان آمريكا با نگراني وقايع روز گذشته در عراق را دنبال كردند و آن را آخرين شانس خود براي خروج از بحراني مي دانستند كه جرج بوش براي آنها در اين كشور ايجاد كرده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، اين روزنامه آمريكايي نوشت : در حالي كه تشكيل دولت عراق براي تمام كشورهاي دنيا امري عادي به شمار مي آيد وكشورهاي مختلف اين رويداد را به طورعادي پيگيري مي كردند، بيشتر افسران و ديپلمات هاي آمريكايي در مصاحبه با اين روزنامه نسبت به تشكيل اين دولت ابراز نگراني كردند و اميدوار بودند اين واقعه با موفقيت به انجام رسد.

اين روزنامه افزود: منابع رسمي نظامي و غير نظامي آمريكا كه سالهاست در اثر يك تصميم اشتباه جرج بوش در عراق به سر مي برند، اميدوار هستند تشكيل دولت عراق بتواند به عنوان آخرين شانس به آنها كمك كند تا از اين شرايط رهايي پيدا كنند.

نيويورك تايمز با تاكيد بر اينكه هم اكنون دولت عراق درحالي تشكيل شده كه چند پست كليدي خالي مانده است، درادامه آورده است : اما به نظرمي رسد آمريكايي ها دراين برهه اززمان نيزنتوانستند به اميدهاي مورد نظرخود دست پيدا كنند و هنوز بايد تاوان سياست هاي غلط رئيس جمهور خود را بپردازند.

به گزارش مهر، اين روزنامه همچنين در بخش ديگري به عملكرد نامناسب جان نگروپونته سفير سابق آمريكا درعراق اشاره كرده و نوشت : متاسفانه دولت بوش كار اشتباهي را كه در اشغال عراق انجام داد، با كارهاي اشتباه ديگري پيگيري كرد و به اين ترتيب سبب شد هم اكنون در عراق بحران هايي جبران نشدني ايجاد شود.

متذكرمي شود پس از چند ماه كشمكش سياسي روز گذشته اعضاي نخستين دولت دائمي اين كشور پس از سرنگوني رژيم صدام از پارلمان عراق راي اعتماد گرفتند.

 

کد خبر 328904

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha