نظام نمايه سازي استنادي مجلات فارسي زبان راه اندازي مي شود / آئين نامه ارتقاي اعضاي هيأت علمي بازنگري مي شود

مديركل امور پژوهشي وزارت علوم گفت: از 6 ماه گذشته بحث ايجاد نظام ISI ايراني به طور جدي در معاونت پژوهشي وزارت علوم پيگيري مي شود تا در قالب آن مقالات و مجلات فارسي زبان همراه با تعداد استنادات و ارجاعاتشان در اين نظام نمايه سازي شوند.

به گزرش خبرنگار دانشگاهي مهر، دكتر "بهزاد سلطاني" روز گذشته در جلسه شوراي علمي و مشورتي هيات حمايت از كرسي هاي نظريه پردازي در پژوهشكده فرهنگ و انديشه با اشاره به اينكه تعارض افكار مبناي توليد علم است افزود: مي توان در ايران مجله درست كرد و آن را در ISI نمايه كرد كه در اين صورت داوري آن با خود ايران خواهد بود كه اين حركت براي حوزه علوم انساني كشور بسيار مفيد خواهد بود.

وي از راه اندازي نظام نمايه سازي استنادي مجلات فارسي زبان در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: كتابخانه دانشگاه شيراز از سال 79 تا كنون تمامي مجلات را وارد بانك كرده و مي توان تعداد ارجاعات را از اين كتابخانه به دست آورد كه راه اندازي نظام نمايه سازي استنادي مجلات فارسي زبان براي هيأت مميزه دانشگاه ها كاربرد داشته باشد.  

مديركل امور پژوهشي وزارت علوم آئين نامه ارتقاء اعضاي هيأت علمي را داراي مشكلاتي دانست و گفت: اين آيين نامه در دست بررسي است.

وي تاكيد كرد: آيين نامه ارتقاي اعضاي هيئت علمي به مطالعه زيادي نياز دارد كه در راستاي اصلاح آن از نظريات انديشمندان استفاده مي شود.

کد خبر 329047

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha