دانشجويان عدم حضور مسئولان در خوابگاه ها را گزارش كنند

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به هفته خوابگاه هاي دانشجويي و با تاكيد بر لزوم سركشي مسئولان و روساي دانشگاه ها به اين خوابگاه ها از دانشجويان خواست عدم حضور آنها را گزارش كنند.

به گزارش خبرنگار پارلماني "مهر"، محمد مهدي زاهدي كه امروز به مجلس شوراي اسلامي آمده بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئولان طبق برنامه معاونت دانشجويي و فرهنگي وزارت علوم موظف هستند جهت رفع مكشلات خوابگاههاي دانشجويي هر هفته اين مركز سر بزنند.

وي تصريح كرد: خود من در سفرهاي استاني به خوابگاههاي دانشجويي سر مي زنم.

وزير علوم با بيان اين كه روابط بسيار تنگاتنگي بين مسئولان رده بالا و دانشجويان وجود دارد، گفت: از روساي دانشگاهها خواستيم كه هر هفته به طور مرتب و يا حداكثر 2 هفته يك بار به خوابگاه هاي دانشجويان سركشي نمايند و نتيجه كار را به من گزارش دهند.

زاهدي با اشاره به بررسي آماري مشكلات خوابگاههاي دانشجويي توسط وزارت علوم اظهار داشت: در طول هفته خوابگاههاي دانشجويي از طريق رسانه ها از مردم، دولت و مجلس خواستيم ما را در رفع معضلات موجود ياري دهند.

وي با بيان اين كه اكنون نمي توانيم به يك سوم دانشجويان متقاضي خوابگاه بدهيم، ادامه داد: حدود 2 ميليون و چهارصد هزار دانشجو داريم و اين رقم در پايان برنامه توسعه چهارم به حداقل سه ميليون و هفتصد هزار نفر مي رسد.

وزير علوم خاطر نشان كرد: با توجه به افزايش چشمگير دانشجو در سالهاي آينده، نياز به خوابگاهها بيشتر خواهد شد.

کد خبر 329079

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha