نيمي از خودروهاي كشور فرسوده هستند

مدير كل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداريهاي كشور گفت: نيمي از انواع خودروهاي موجود در كشور فرسوده و از رده خارج هستند.

كامران حاج نصراللهي در حاشيه اولين همايش آموزشي مديران حمل و نقل سراسر كشور در محمد شهر به خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در كرج گفت: 100 درصد ميني بوسهاي مشغول به كار در كشور فرسوده هستند و بايد از رده خارج شوند.

وي افزود :عمر متوسط اين ميني بوسها بالاي 30 سال و بيشتر است و در سالهاي اخير جايگزيني در خصوص اين نوع خودرو بسيار اندك بوده است.

نصراللهي اظهار داشت : به رغم وجود انواع خودرو در سيستم حمل و نقل كشور نمي توان از نقش ميني بوسها در حمل و نقل كشور به خصوص در نقاط دوردست غفلت كرد.

وي تصريح كرد: اگر بررسي آماري روي ميني بوسهاي كشور انجام دهيم خواهيم ديد تعداد ميني بوسهاي نو جز در مواردي كه سرويس شركتهاي دولتي هستند به 500 دستگاه نيز نمي رسد.

دبير شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور خاطر نشان كرد: همچنين در بخش اتوبوسراني با 22 هزار اتوبوس با بيش از 50 درصد اتوبوس فرسوده مواجه هستيم .

وي ادامه داد: همچنين بيش از 40 هزار خودرو از مجموع 200 هزار تاكسي موجود در كشور فرسوده است و نيمي از خوردوهاي شخصي كشور نيز از رده خارج هستند.

نصراللهي اظهار داشت: با اوضاعي كه وصف آن رفت مي توان گفت نيمي از انواه خودروهاي موجود در كشور فرسوده هستند و بايد از رده خارج شوند.

وي گفت: جايگزين كردن اين تعداد خودرو نيازمند سرمايه گذاري كلان دولت در بخشهاي مختلف و حمايت از هر دو قشر خريدار و فروشنده است.

اين استاد دانشگاه همكاري دستگاه هاي اجرايي و بخش خصوصي در حل مشكلات حمل و نقل و ترافيك كشور را بسيار سازنده ارزيابي كرد و يادآور شد: اگر درصدي از سهم حمل و نقل توسط دستگاههاي دولتي به بخش خصوصي واگذرا شود با بودجه هاي قابل قبولي كه در سال جاري براي توسعه حمل و نقل كشور در نظر گرفته شده اميد است در آينده نزديكگ مشكلات اين بخش كاهش يابد.

به گزارش مهر، اولين همايش آموزش مديران حمل و نقل سراسر كشور با حضور نمايندگان 130 شهر در مجتمع دشت بهشت محمدشهر كرج برگزار شد.

کد خبر 332230

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =