يك استاد دانشگاه عراق اظهار داشت: حمايت آمريكا از اقدامات خرابكارانه حزب بعث در عراق، مردم اين كشور را آزرده خاطر مي ‌كند.

به گزارش خبرنگار "مهر" در قم، ابومحمد مسعودي استاد يكي از دانشگاه ‌هاي عراق در حاشيه ديدار برخي مسئولان بسيج عراق با آيت‌ الله نوري همداني در گفت‌ و‌گو با خبرنگاران به بررسي روند مسائل سياسي امنيتي عراق پرداخت و در پاسخ به سئوال يكي از خبرنگاران در خصوص فعاليت احتمالي حزب بعث در عراق خاطرنشان كرد: مشكل اصلي ما اكنون وجود حزب بعث در عراق است كه ريشه بسيار قوي دارد و اين امر مردم عراق را آزرده خاطر مي‌كند.

وي حضور و فعاليت‌هاي خرابكارانه حزب بعث را بسيار خطرناك‌تر از حضور آمريكايي‌ها و انگليسي‌ها در كشور‌ش دانست و گفت: اين حزب با داشتن امكانات نظامي پيشرفته اقدامات خرابكارانه‌اي در سطح كشور عراق انجام مي‌دهد و مردم عراق با داشتن حداقل امكانات نظامي نمي‌توانند جلوي فعاليت‌هاي آن را بگيرد.

مسعودي وضعيت كنوني عراق را به مراتب بهتر از زمان حكومت صدام حسين دانست و در ادامه خاطرنشان كرد: در حال حاضر حضور برخي از اعضاي حزب بعث و پشتيباني آمريكايي‌ها از آنها، مردم عراق را رنج مي‌دهد. بعثي‌ها فقط از جانب آمريكايي‌ها حمايت نمي‌شوند، بلكه برخي كشور‌هاي عرب نشين و همسايه عراق مانند كويت و عربستان نيز كه با عراق كينه قديمي دارند و ضمن موضع‌گيري و دشمني عليه عراقي‌ها، به مخالفان آنها تجهيزات نظامي پيشرفته مي‌فروشند.

اين استاد دانشگاه در بخش ديگري از سخنان خود به هدف از حضور آمريكايي‌ها در عراق اشاره كرد و گفت: اشغال عراق و استفاده از منابع و امكانات اين كشور هدف اصلي آمريكايي‌ها نيست، بلكه آنها مأموريت‌هاي زيادي دارند و مطمئناً به فكر تجاوز به كشور‌هاي ديگر نيز هستند.

ابومحمد مسعودي در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران در خصوص علت ردشدن دولت ابراهيم جعفري و روي كار آمدن مالكي گفت: بهتر است در اين نوع مسائل سياسي، قضاوت نكنيم. وي همچنين در خصوص اقدامات جواد مالكي، نخست وزير عراق طي مدت صدارت خود تصريح كرد: هنوز نمي‌توان اظهارنظري كرد، چون مالكي هنوز كابينه خود را تكميل نكرده و حتي تعدادي از وزيران خود را انتخاب ننموده است.

کد خبر 332405

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =