به زودي در همه استانها گروه مشاوران جوان تشكيل خواهد شد

رئيس گروه مشاورن جوان وزارت كشور تاكيد كرد : تحقق بسياري از مفاد برنامه چهارم توسعه مانند افزايش نشاط، تحرك و پويايي در ساختار اداري و سند چشم انداز 20 ساله و تبديل ايران به قدرت اول منطقه نيازمند توجه و اعتماد به جوانان و ورود آنان به عرصه هاي اجرايي است.

حجت الاسلام شهاب مرادي در گفت و گو با خبرنگار سياسي "مهر" ، با اشاره به تشكيل گروه هاي مشاوره جوان در استانداري هاي سراسر كشور اظهار داشت : در راستاي آشنايي با قابليت هاي هر منطقه به ويژه مناطق محروم، گروه مشاوران جوان وزارت كشور با سفر به استان هاي مختلف، ضمن ديدار و گفت و گو با مديران ارشد، گروه هاي مشاوران جوان و جوانان استان، از نزديك با امكانات و شرايط هر استان آشنا مي گردد.

مرادي با بيان اينكه تاكنون از چهار استان بازديد نموده است، افزود : تا كمتر از دو ماه ديگر به همراه اعضاي گروه مشاوران جوان وزارت كشور به تمامي استانهاي كشور با اولويت مناطق محروم و مرزي سفر خواهيم كرد.

مشاور وزير كشور كه روز گذشته به همراه گروه مشاوران جوان از استان كهگيلويه و بويراحمد بازديد داشته و امروز در حال بازديد از استانداري فارس بود، از تشكيل گروه مشاوران جوان در 15 استان خبر داد و خاطر نشان كرد: در ساير استانها نيز گروه مشاوران جوان به زودي تشكيل خواهد شد.

مرادي با ذكر شرايط انتخاب مشاوران جوان اظهار داشت : جواني مهمترين صفت مشاوران جوان است كه از تحصيلات، تخصص، تعهد و دلبستگي خوبي به نظام و انقلاب برخوردار هستند.

رئيس گروه مشاورن جوان وزارت كشور، وظايف و مسئوليتهاي اين گروه را نيز اينگونه عنوان كرد كه يكي از وظايف اصلي مشاوران جوان ايجاد فضاي نشاط و طراوت در بدنه اجرايي دولت، وزارت كشور و استانداري هاست و كادر سازي براي برخورداري نظام از مديران جوان و متخصص نيز از ديگر اهداف اين گروه است.

وي مشاوران جوان را شامل دو گروه رسمي و افتخاري عنوان كرد و گفت: مشاوران رسمي تمام وقت به فعاليت مشغول هستند اما تعداد زيادي از مشاوران نيز به صورت افتخاري به فعاليت پرداخته و با همان روحيه و انگيزه اي كه در اردوهاي جهادي وجود دارد به خدمت مي پردازند.

مرادي اضافه كرد: در وزارت كشور اعضاي گروه مشاوران جوان شامل 6 نفر، در استان هاي درجه يك شامل 5 نفر و در استانهاي ديگر شامل 3 نفر است.

مشاور وزير كشور در ادامه در خصوص تعامل با سازمان ملي جوانان نيز گفت : جلسات مشترك متعددي با سازمان ملي جوانان داشته ايم و تعامل بسيار خوب و صميمي نيز با رئيس اين سازمان وجود دارد و مقرر كرديم در هر استان نماينده سازمان ملي جوانان نيز يكي از اعضاي گروه مشاوران جوان استانداري ها و در برخي استانها به دليل ويژگي هاي فردي، نماينده اين سازمان رئيس گروه مشاوران جوان نيز مي باشد.

به گزارش مهر، رئيس گروه مشاوران وزير كشور كه هم اكنون در شيراز به سر مي برد، در خصوص علت اين سفر نيز گفت: يك مجموعه رفاهي كه محل اقامت استاندار و معاونين استانداري فارس در گذشته بود، با توجه به سياست هاي دولت دكتر احمدي نژاد و به دستور استاندار فارس و با اهتمام گروه مشاوران جوان استانداري فارس، در اختيار جوانان استان قرارگرفته است.

وي نام اين مجموعه را "باغ مهر جوان" اعلام كرد و افزود: اين نام با توجه به سال پيامبر اعظم (ص) كه مظهر مهرباني درد و عالم و همچنين شعار مهرورزي دولت نهم انتخاب شده است كه ديشب افتتاح شد و نمايشگاهي از فعاليت هاي هنري و فرهنگي جوانان استان فارس نيز در آن قرار گرفته است.

بنابراين گزارش، مرادي در سخنراني خود به مناسبت افتتاح "باغ مهر جوان" تاكيد كرد: اختصاص اين باغ به جوانان يك انقلاب فرهنگي است.

رئيس گروه مشاوران جوان وزير كشور، تعريف امام خميني (ره) را از جوانان مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت : ايشان از جوانان با كليد واژه آينده ساز تعبير مي كردند كه ما نيز بايد اينچنين تعبيري از جوانان داشته باشيم.

وي اضافه كرد: تحقق بسياري از مفاد برنامه چهارم توسعه مانند افزايش نشاط، تحرك و پويايي در ساختار اداري و سند چشم انداز 20 ساله؛ تبديل ايران به قدرت اول منطقه نيازمند توجه و اعتماد به جوانان و ورود آنان به عرصه هاي اجرايي است.

مشاور وزير كشور اعتماد به جوانان را سنت پيامبر، ائمه اطهار و و شيوه امام خميني (ره) معرفي كرد و گفت: بنيانگذار انقلاب اسلامي با زنده كردن فرهنگ استفاده از جوانان توانست دوران پيروزي انقلاب، تثبيت نظام و گذر از هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازي پشت سر گذارد و رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز با اعتماد همين جوانان پيروزي بزرگ دست يابي به چرخه كامل سوخت هسته اي را نصيب كشورمان نمود.

مرادي تاكيد رئيس جمهور و ديگر اعضاي دولت بر استفاده از جوانان را نيز در راستاي همين اهاف دانست و گفت: جوانان نيز بايد در چنين شرايطي كه اعماد به آنها در دولت بسيار بالاست، ضمن تلاش در عرصه هاي علمي و فناوري به كسب مهارتهاي مختلف زندگي فردي و مدني بپردازند تا موجب پيشرفت بيش از پيش ايران اسلمي شوند.

کد خبر 332502

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =