كتاب "الشواهد الربوبيه في المناهج السلوكيه" منتشر مي شود

كتاب "الشواهد الربوبيه في المناهج السلوكيه" اثر ملاصدرا با حواشي حاج ملاهادي سبزواري و تصحيح سيد جلال‌الدين آشتياني براي سومين مرتبه منتشر مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، الشواهد الربوبيه في المناهج السلوكيه اثر صدرالدين محمد بن ابراهيم شيرازي معروف به ملاصدرا و صدرالمتألهين (979 تا 1050ق) از عرفا و فلاسفه بزرگ قرن ده و يازده هجري قمري است.

او در اين كتاب كه در واقع تلخيصي است از يكي ديگر از آثار معروف او با عنوان اسفار، جميع افكار و آراي خود را به شيوه ‌اي موجز و فشرده نقل كرده است.

كتاب حاضر مشتمل است بر پنج «مشهد» و هر مشهد، كه خود مركب از چندين شاهد است، به مسائل و موضوعاتي خاص اختصاص دارد.  امور عامه و حقايق كليه؛ وجود حق و نحوه صدور كثرات از او و كيفيت انشا و ايجاد نشاه آخرت و عالم ماده كه مقدمه آخرت است؛ حقيقت معاد و بيان كيفيت پيدايش روح و عود آن به حضرت حق؛ اثبات حشر اجسام و اجساد و بالاخره نبوات و ولايات از جمله اين موضوعات است.

 379 صفحه از كتاب حاضر به كتاب الشواهد الربوبيه و باقي آن (444 ص) به تعليقاتي كه حاج ملاهادي سبزواري (1288-1212) بر اين كتاب نوشته اختصاص دارد.

شرح احوال و آثار ملاصدرا و نيز دانشمندان متقدم و معاصر و متأخر او، بيان خصوصيات كتاب حاضر و مقايسه آن با ديگر آثار ملاصدرا ازجمله اطلاعاتي است كه مصحح در مقدمه كتاب در اختيار خوانندگان گذاشته است.
 
 

کد خبر 332551

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =