دفاع مجدد صدر اعظم آلمان از رژيم صهيونيستي

صدر اعظم آلمان گفت كشورش در قبال هرگونه تهديدي از رژيم صهيونيستي حمايت خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"  به نقل از خبرگزاري فرانسه، مركل گفت كه آلمان متعهد به دفاع در برابر اقداماتي است كه دولت يهودي را تهديد مي كند.

وي بدون اينكه به نوع تهديداتي كه اسرائيل با آن روبرو است اشاره روشني داشته باشد گفت : آلمان به حمايت از اسرائيل و به طور كلي صلح جهاني از هرگونه تهديدي كه از سوي ايران ناشي مي شود، كمك خواهد كرد.

صدر اعظم آلمان كه در مراسم يادبود "پل اشپيگل" رهبر جامعه يهوديان آلمان كه اخيراً مرده است سخنراني مي كرد افزود : ما همه بايد تصميم بگيرم و عزم خود را جزم كنيم تا تهديداتي كه از سوي ايران براي اسرائيل و به طور كلي براي صلح و ثبات جهاني ناشي مي شود محدود كنيم.

مركل همچنين چندي پيش براي شركت در نشست ساليانه كميته يهوديان آمريكا و به دعوت اين كميته به آمريكا رفت و به همراه جرج بوش رئيس جمهور آمريكا در آنجا سخنراني و اظهارات مشابهي نيز صورت داد.

اظهارات اين مقام آلماني در حالي است كه امروز بار ديگر احمدي نژاد در گفتگوي خود با مجله آلماني اشپيگل از سياست غرب براي جعل اسرائيل به بهانه هولوكاست و يا اتهام كشتارسيستماتيك يهوديان در اتاق هاي گاز و كوره هاي آدم سوزي از سوي رژيم نازيستي آلمان انتقاد كرد.

وي گفت: اگر يهوديان از سوي آلمان ها كشته شده اند نبايد فلسطين تاوان چنين گناهي را بپردازد و اگر كشته نشده اند بايد يهودياني كه به سرزمين هاي اشغالي مهاجرت كرده اند به موطن اصلي خود بازگردند.

همچنين در رويدادي ديگر و در همين رابطه امروز پاب بنديكت شانزدهم كه به لهستان - موطن پاپ ژان پل دوم- سفر كرده است از اردوگاه كار اجباري نازي ها موسوم به آشويتس ديدار كرد.

تحليل گران بر اين باورند كه پاپ جديد در صدد است تا اختلاف بين كليساي كاتوليك ها با يهوديان را كه حتي در زمان پل دوم نيز از بين نرفت كمتر كند.

اسرائيل و جوامع يهودي در جهان ، با فشار بر واتيكان از آن خواسته اند تا آرشيوهاي خود را به روي مورخين(يهودي) بشگايد تا تحقيقات جديد و با ابعاد تازه تري درباره هولوكاست و نقش احتمالي پاپ پيوس دوازدهم رهبر كاتوليكهاي جهان در زمان جنگ جهاني دوم در كشتار يهوديان صورت گيرد.

صهيونيستها مدعي هستند كه پاپ پيوس دوازدهم با سكوت خود در قبال جنايات نازي هاي بطور ضمني اين جنايات را تائيد كرده است كه اين امر از سوي واتيكان رد شده است و اين اختلاف تا به امروز بين آنها و كاتوليك ها باقي مانده است.

کد خبر 332735

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =