نماينده امور بانوان در اداره كل كار و امور اجتماعي كرج گفت: اشتغال و نبود منابع درآمدي پايدار ، عمده ترين مشكل زنان سرپرست خانوار كشور به شمار مي رود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در كرج ، مريم يوحنايي در نخستين نشست امور بانوان ادارات كرج در فرمانداري شهرستان كرج اظهار داشت: نامناسب بودن محيطهاي كاري براي بانوان ، قراردادهاي كوتاه مدت و رغبت كارفرمايان براي به كارگيري بانوان مجرد ، تبديل به معضل جدي براي زنان سرپرست خانوار شده است.

وي افزود: زنان كارآفرين سرپرست خانوار به دليل مقررات خاص بانكها موفق به دريافت وامهاي كارآفريني نمي شوند و در زمينه خود اشتغالي نيز با مشكلات فراواني روبرو هستند.

يوحنايي خاطر نشان كرد: تاكنون 38 طرح موفق براي دريافت وام به بانكهاي عامل معرفي شده است اما بانكها فقط با 3 طرح ارائه شده موافقت كرده اند و اصلي ترين علت آن مجرد بودن زنان بوده است.

نماينده امور بانوان در اداره ارشاد كرج نيز در اين نشست گفت: دستمزد زنان در مقايسه با مردان بسيار ناعادلانه است در صورتي كه كارآيي و توانمندي زنان در بسياري از پستهاي اداري همسطح حتي بيشتر از مردان است.

پروين زنگنه تصريح كرد: اگر براي شناسايي زنان توانمند برنامه ريزي نشود اين قشر هميشه در انتهايي ترين پستهاي ممكن به سر مي برد و توانمنديهاي آنان هرز خواهد رفت.

وي كرج را ، مهد كارآفرينان نمونه زن معرفي كرد و يادآورشد: زنان كرجي در همه عرصه هاي پا به پاي مردان به مشاغل مختلف پرداخته اند به نحوي كه سال گذشته دامدار و كارمند زن نمونه سال از كرج معرفي شدند.

زنگنه از مشاور فرماندار و معاون استاندار در امور زنان خواست در راستاي ارتقاء جايگاه و پايگاه اصلي كميسيون امور بانوان تلاش كند تا زنان با اتكا به اين كميسيون و بهره مندي از حمايت هاي آن بتوانند توانمندي هاي خود را بيش از پيش نمايان كنند.

به گزارش مهر ، در اين جلسه ، احداث پارك و پيست دوچرخه سواري بانوان ، حضور مشاور زن در ادارات به منظور رفع مشكلات اين قشر و معرفي زنان نمونه ادارات شهرستان كرج توسط شركت كنندگان پيشنهاد شد تا در نشست هاي آتي در خصوص آنها اتخاذ تصميم شود.

کد خبر 333281

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha