لطفي پاسخ منتقدانش را داد / گزارش سخنراني محمدرضا لطفي در دانشگاه هنر

لطفي در سخنراني روز گذشته خود گفت: اگر هنرمندان با هم همدل باشند ، باز هم اتفاقات خوب گذشته در عرصه موسيقي تكرار مي شود.

به گزارش خبرنگار موسيقي مهر ، لطفي كه بعد از ظهر ديروز در دانشگاه هنر سخنراني مي كرد با بيان اين مطلب گفت : اگر اين همدلي ها و ارتباطات نزديك وجود نداشته باشد و من اينجا ساز خودم را بزنم و هنرمند ديگرى در نقطه‌اى ديگر ساز خودش رابزند ، ما هيچ وقت نمي توانيم با هم روى صحنه  نتيجه خوبي بگيريم .او افزود كه  كينه‌اى از كسى به دل ندارد وهيچ وقت هم عليه كسى نبوده‌ است .

وي كه در اين سخنراني به نوعي پاسخ منتقدانش را هم مي داد در بخشي ار سخنانش در مورد نقش "نت" در آموزش موسيقي گفت : آشنايي با نت لازم است ، اما كافي نيست چرا كه وقتي نت به صورت آموزشي در آيد فرهنگ آموزشي غرب را هم با خودش به ارمغان مي آورد.

لطفي درادامه با اشاره به اينكه تدريس علوم و شيوه آموزش موسيقي ما ازقديم شنيداري بوده است گفت : من"نت" راتنها به عنوان يك زبان يادگرفته ام .

همچنين او در خصوص نوآوري در موسيقي گفت : ابتدا بايد انسان نو شود تا بتواند در موسيقي نوآوري كند و انسان هم به سرعت و در زمان اندك نو نمي شود و بايد مراحلي را طي كند.

وي در بخش ديگري از صحبت هايش در مورد حساسيت برگزاري كنسرت در ايران و ديگر نقاط دنيا اشاره كرد و گفت : با توجه به اينكه عده زيادي مي خواهند كنسرت مرا بعد از بيست سال ببينند بايد برنامه ريزي دقيقي براي اين برنامه صورت بگيرد كه من به فكرش هستم اما تا اين لحظه هنوز تاريخ دقيق كنسرت مشخص نيست.

وي با اشاره به اينكه كنسرت بايد هدفمند و حاوي نكات آموزشي باشد افزود: در صورتي كه مي شد ازهمكاري صدا و سيما براي پوشش خبري كنسرت ها بهره مند مي شديم شايد نيازي به سفر به شهرهاي مختلف نمي داشتيم ولي با اين وضعيت قصد دارم براي برگزاري كنسرت و پاسخگويي به هنرجويان و نوآموزان موسيقي به شهرهاي مختلف ايران سفركنم.

کد خبر 333347

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha