بهره گيري از رهنمودهاي امام خميني در احياي انديشه هاي اسلامي مؤثر است

در همايش نكوداشت امام خميني (ره) كه با موضوع فرهنگ از ديدگاه امام خميني در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد، با تأكيد بر افكار بلند و سازنده امام، تأكيد شد: بهره گيري از رهنمودهاي امام راحل در احياي انديشه هاي اسلامي بسيار مؤثر خواهد بود .

به گزارش خبرگزاري مهر حجت الاسلام علي اكبر رشاد رئيس پژوهشكده فرهنگ و انديشه اسلامي در اين مراسم، بازگشت به حقيقت را پيام امام خميني اعلام كرد و افزود: امام خواستار تغيير بينش بشر و ايجاد دگرگوني در جامعه بشري بود كه امروز در دنيايي كه عصر اتم و انفجار مي نامند غرق شده است.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينكه امام خميني از روحي ملكوتي برخوردار بوده و افكار بلندي داشت، تصريح كرد: حقيقت انقلاب اسلامي و تفكر امام بسيار عميق است به طوري كه غرب از درك عمق آن عاجز مانده است .

دكتر محمد رحمان عيوضي عضو هيئت علمي دانشگاه بين المللي امام خميني نيز طي سخناني درمورد چشم انداز 20 ساله كشور از منظر امام (ره) اظهار داشت: برخوردهاي راهبردي و استراتژيك امام در طول حياتشان قطعا در حوزه فرهنگي و پويايي صلابت هر حركت كلان نگر نقش اساسي داشته و به همين دليل نيز استفاده از رهنمودهاي ايشان در احياي انديشه هاي اسلامي بسيار سازنده و ارزشمند خواهد بود .

وي امام را فردي خلاق و مبتكر معرفي كرد و افزود : خلاقيت امام در آينده نگري و تحليل ايشان در موضوعات مختلف جامعه فرهنگي بسيار جامعه و تأثيرگذار بوده و همين امر بهره گيري از نگرش امام را ضروري مي نمايد .

عضو هيئت علمي دانشگاه امام خميني تأكيد كرد: جهان امروز جهان چالشهاي فرهنگي است و زبان دولتها در عرصه بين المللي فرهنگ است كه مديريت فرهنگي  مدبرانه اي را مي طلبد .

کد خبر 333433

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha