هدف از ارائه طرح لباس ملي دسترسي به مدهاي داخلي است

طرح لباس ملي به معناي محدوديت نيست ، بلكه هدف از ارائه اين طرح ، سرعت و ميزان دسترسي به مدهاي داخلي است.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در مشهد ، تصريح كرد: در طرح لباس ملي 4 نكته هدايت ، حمايت ، نظارت و تشويق را دنبال مي كنيم و توليد كنندگان به سمت اينكه چه چيزي را توليد كنند تا مدل هاي ملي گسترش يابد ، هدايت مي شوند.

احمد بزرگيان اظهار داشت: در رابطه با حمايت از مد ملي به لحاظ قانوني از صنعت نساجي ، به جهت اينكه بتواند مدهاي جديد ارائه دهد و در عرصه رقابت با كالاهاي چيني حضور يابد ، حمايت و نظارت مي كنيم.

وي افزود: بايد در اجراي طرح حمايت از مد ملي به گونه اي عمل شود تا عرصه بر كساني كه مي خواهند از مد پيروي كنند تنگ نگردد و از سوي ديگر از واردات لباس هاي دسته دوم كه بعضا از مدهاي مستهجن برخوردارند ، جلوگيري كنيم.

نماينده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: در بخش تشويق ، به توليد كنندگان با داير نمودن نمايشگاهي از محصولات  داخلي كمك مي كنيم تا راحت تر به عرضه توليدات خود بپردازند و همچنين ميزان دسترسي مردم به مدهاي ملي و اسلامي بيشتر شود.

بزرگيان خاطر نشان كرد: در كشور فارغ التحصيلان طراحي دوخت بيكار زياد داريم و به دليل اينكه بستر جهت اشتغال آنان فراهم شود ، بايد از طرحهاي آنان جهت ارائه طرح مد ملي استفاده كينم تا اينكه مد ملي جايگزين مدل هاي غير اخلاقي غربي گردد.

وي اظهار داشت: هر چه عرصه براي مدل هاي ايراني و حجاب اسلامي ، منطقي و ديني آماده تر شود ، عرصه خودنمايي مدلهاي غير متعارف تنگ تر مي شود و ديگر نيازي به برخوردهاي فيزيكي نخواهد بود .

کد خبر 334614

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =