براي ساختن كشور به جوانان دانشمند و صالح نيازمنديم / جامعه بايد از مدرك گرايي و بي توجهي به اخلاق مصون بماند

رئيس جمهور در ديدار رؤساي مناطق دانشگاههاي پيام نور سراسر كشور با تاكيد بر لزوم گسترش آموزش عالي در كشور براي تربيت انسانهاي دانشمند و كاردان بدور از افتادن به ورطه مدرك گرايي گفت: براي برپايي جامعه الگوي اسلامي نيازمند انسانهايي عالم، فرهيخته، صالح و شجاع هستيم و بايد بدون توجه به مدرك گرايي براي تربيت چنين انسانهايي تلاش كنيم.

به گزارش خبرگزاري"مهر"، دكتر احمدي نژاد پيش از ظهر امروز در ديدار رؤساي مناطق دانشگاههاي پيام نور سراسر كشور به ظرفيت اين دانشگاه براي توسعه كمي و كيفي فعاليت هاي خود اشاره كرد و افزود: مسئولان دانشگاه پيام نور بايد با گسترش فعاليت هاي خود و فراهم كردن زمينه آمزوش هاي فراگير در سراسر كشور، از تبعات و آثار منفي كنكور در جوانان بكاهند.

وي با بيان اينكه براي ساختن كشور نيازمند جوانان كارآمد و عالمي هستيم كه در عين حال به زير اخلاق و تربيت صحيح نيز آراسته باشند افزود: اساتيد دانشگاه براي تربيت چنين جواناني مسئوليت مهمي به عهده دارند و بايد با جوشش علمي و خلاقيت همچنين توجه به فطرت پاك جوانان، افراد تحصيلكرده، دانشمند و كارآمد را با توجه به الگوي اسلامي به جامعه تحويل دهند.

رئيس جمهور توجه به اخلاق و آرمانهاي اسلامي را در كنار فراگيري علوم نوين جهاني، ضروري دانست و با بيان اينكه دور شدن حتي يك نفر از جوانان از هويت اسلامي - ايراني خود، فاجعه محسوب مي شود افزود: برنامه ريزي هاي دانشگاهي بايد با نگاه انسان محور شكل گيرد تا كشور از آفات مدرك گرايي صرف و بي توجهي به اخلاق مصون بماند.

دكتر احمدي نژاد با تاكيد بر حمايت دولت از توسعه آموزش عالي در كشور گفت: با گسترش آموزش عالي از خروج بسياري از جواناني كه به علت نبود امكانات و شرايط در داخل كشور از تحصيل محروم شده اند، جلوگيري مي شود و امكان تحصيل جوانان با استعداد كشور در نقاط محروم و دور افتاده نيز فراهم مي شود.

در ابتداي اين ديدار دكتر علي احمدي رئيس دانشگاه پيام نور، از فعاليت هاي اين دانشگاه در دوره جديد و مشكلات واحدهاي دانشگاهي پيام نور گزارشي ارائه كرد.

کد خبر 335975

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =