بيماران رواني مزمن سيگار مصرف نكنند

بر اساس پژوهشهاي انجام شده مصرف سيگار ، اثرات مفيد داروهاي مصرفي را در بيماران رواني مزمن تا حد زيادي كاهش داده و خنثي مي كند .

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبر گزاري مهر در مشهد، دكتر جعفر رجبي امروز در نخستين گردهمايي آموزشي- توجيهي خانواده هاي بيماران رواني مزمن در فرهنگسراي غدير مشهد با بيان اين مطلب افزود : مصرف سيگار در بيماران رواني مزمن متابوليسم داروها را تسريع كرده و باعث دفع مقدار زيادي از اثرات مثبت داروها از طريق كبد و كليه ها مي شود.

وي گفت: مصرف سيگار در بيماران رواني مزمن، عوارض زيادي بر جاي مي گذارد و پزشكان مراكز نگهداري و حمايتي بيماران رواني مزمن ، مجبوربه افزايش ميزان داروها هستند.

اين روانپزشك اضافه كرد : برخي بيماران مزمن در ايام مرخصي سيگار و دخانيات مصرف كرده و در بازگشت به مراكز نگهداري و حمايتي با مشكلات روبه رو مي شوند.

وي اظهار داشت : بر اساس تحقيقات انجام شده 30 درصد افراد جامعه به دليل مشكلات ناشي از ازدواج و مسايل عشقي، دچار بيماري رواني مزمن مي شوند .

اين روانپزشك گفت : استرسهاي محيطي ، ژنتيك ، وضعيت خانواده ، مشكلات عشقي ، شكست در ازدواج و طلاق ، شكست در زندگي ، وجود رفتارهاي پر خطر در زندگي فردي و اجتماعي از جمله عوامل بروز بيماريهاي رواني مزمن است.

وي تشكيل تيم درمان در مراكز نگهداري و حمايت از بيماران مزمن را مفيد دانست و افزود : تيم درمان مركب از متخصصان روانپزشكي، ارتباط دو سويه با بيماران مزمن و درمان غيردارويي را ضروري مي داند .

به گفته اين روانپزشك محدوديت و يادآوري رفتارهاي پرخطر گذشته ، دوره درمان بيماران رواني مزمن را طولاني مي كند .

کد خبر 336082

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =