نمايش" هشتمين خوان  "  به كاركنان تئاتر شهر هديه مي دهد

نمايش " هشتمين خوان " به كارگرداني " آروند دشت آراي " از امروز اجراي خود را به طور رسمي در تالار نو تئاتر شهر آغاز مي كند . كارگردان اين نمايش خبر از اهداي تابلو هايي كه در 30 شب اجراي اين نمايش ترسيم مي شود ، به كاركنان مجموعه تئاتر شهر داد.

آروند دشت آراي در گفت وگو با خبر نگار هنري " مهر " در توضيح  خبر فوق گفت:  ما در طول اجراي نمايش نمايشگاهي از نقاشي هايي كه طي 30 اجرا كشيده مي شود ، در راهرو ورودي تالار نو تئاتر شهر  برپا مي كنيم ودر پايان اجراها اين تابلوها را به رسم يادگاري و تشكر به 30 نفر از كاركنان مجموعه تئاتر شهر هديه مي كنيم .
وي در باره تغيير بازيگر نقش اصلي نمايش در اجراي عمومي تصريح كرد: با سفر اتفاقي خانم " هدي ناصح" - كه بر اساس بازي او نقش رستم اين نمايشنامه نوشته شده است -  به خارج ازكشور، تصميم گرفتم بازيگر با اعتبار و توانمندي را براي ادامه كار انتخاب كنم كه بتواند در 20 روز  نقش رستم را براي اجراي عمومي آماده كند و خانم " شهره سلطاني " بازيگري بود كه از اين ويژگي ها به خوبي برخورداراست و درواقع هنوز با بيان خود به روي صحنه صحبت مي كند و كليشه اي بازي نمي كند . بنابراين با توجه  به زمان كوتاهي كه تا اجراي عمومي داشتيم خانم  سلطاني توانست  از عهده نقش بر آيد. 
دشت آراي درتوضيح افزود : متأسفانه در كشور ما راهي براي متعهد كردن بازيگر وجود ندارد بنابراين بازيگر  خيلي راحت قبل از اجرا به هر دليلي كار را رها مي كند و مي رود.
وي در باره تغييرات ديگر اين نمايش در اجراي عمومي گفت: نقش " آن ديگري " را كه توسط آقاي بقايي در اين نمايش  ايفا مي شد حذف كرديم واكنون اين نقش با پخش تصاويري به صورت ويديو پروجكشن  در حين اجرا با بازي " هدي ناصح " نشان داده مي شود .همچنين تغييرات و حذفياتي هم در تصاويرويديويي نمايش داده ايم كه هم موجب تقليل زمان كار شده و هم از آشفتگي كار كاسته شده است . همچنين در تركيب موسيقي از ساز تار استفاده كرده ايم  و به دليل كسالت "آنكيدو دارش " نوازنده قبلي اجرا ، خانم " ماندا ني ريزي " به جاي ايشان قرار گرفته اند .
كارگردان نمايش " هشتمين خوان درباره " تغييردكور اين نمايش با بيان اين كه ما در ايران ياد گرفته ايم در پنج سانتيمترهم دكور تئاتر مان را برپا كنيم گفت:  به دليل تغيير سالن اجرا از تالار سايه به تالار نو مجبور شدم تغييرات ويژه اي در دكور و طراحي صحنه بدهم . 

  

کد خبر 33833

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =