عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت : بعد از سپري شدن 7 ماه از سال هنوز دولت چگونگي اجراي قانون بودجه مبني بر پرداخت پاداش بازنشستگان قبل از سال 79 را مصوب نكرده است و ضعف دولت در اين امر باعث تاخير در پرداخت پاداش شده است .

رضا طلايي نيك در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر افزود : متاسفانه تاكنون آيين نامه اجرايي پرداخت پاداش بازنشستگان ابلاغ نشده است و اين امر نشان از ضعف دولت در پيگيري اين موضوع است .

وي با اشاره به اينكه كم توجه اي و قصور مسوولان دولت در مورد پرداخت پاداش بازنشستگان قابل تحمل نيست گفت : بازنشستگان با آسيب پذيريهاي جدي عاطفي ، معشيتي و اجتماعي در سن كهولت مواجه هستند و اگر مسوولان اصلي دولت اقدام موثر براي  اجراي قانون و پرداخت پاداش بازنشستگان انجام ندهند جمعي از نمايندگان از كليه ابزارهاي نظارتي و قانوني براي برخورد با مسوولان ذيربط استفاده خواهند كرد .

طلايي نيك افزود : دولت مي تواند تاقبل از دريافت منابع از شركتها از منابع در اختيار جهت پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان قبل از سال 79 استفاده كند هر چند كه اگر مسوولان ذير بط در ماههاي ابتداي سال اقدام جدي به عمل مي آوردند امكان پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان در ماههاي فعلي موثر مي شد .

وي با اشاره به اينكه غفلت پيشكسوتان خدمت به مردم معضل مهمي در دستگاههاي كشور است خاطر نشان كرد : اگر مسوولان ذير بط مشمول اين قانون مي شدند شايد اجراي مصوبه مجلس با سرعت و جديت بيشتري دنبال مي شد.

گفتني است ، با توجه به پيگيريها و دعوت ،  مسوولان سازمان مديريت و برنامه ريزي براي پاسخگويي به مجلس در مود پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان حاضر نشدند و  كميسيون اجتماعي مجلس نيز نسبت به عدم حضور مسوولان اعتراض كرد .

 

کد خبر 33895

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =