با نگاهي اجمالي به سير هنر امروز به ويژه در حيطه نقاشي مي‌توان به اين نكته پي برد كه هنر نقاشي ما پيشرفت شاياني كرده و دستخوش تحولات گسترده‌اي شده است.

علي اكبر خزينه، هنرمند پيشكسوت كاشي و سراميك، در گفتگو با خبرنگار "مهر" در حاشيه برگزاري نمايشگاه آثار هنري دوره‌هاي افشار و زند و قاجار گفت: "نمايشگاه هنر سده‌هاي 12 و 13 هجري قمري نمايشگاهي است كه بازخورد مناسبي در اولين روز افتتاح خود بر جاي گذاشته است. به نمايش درآمدن آثار هنرمندان قديمي و بزرگ ايران در عرصه هنرهاي تجسمي، هنردوستان را به مطالعه تاريخ هنر ما وامي دارد."

وي افزود: "سنگ بناي هنر ايران در آن سال ها يعني در طول دوران افشار و زند و قاجار نهاده شد، اما با نگاهي اجمالي به سير هنر امروز به خصوص در حيطه نقاشي مي توان به اين نكته پي برد كه هنر نقاشي ما پيشرفت شاياني كرده و دستخوش تحولات گسترده اي شده است. گرچه امروز برخي هنرمندان به روش نو و برخي ديگر به روش هاي سنتي به فعاليت هاي هنري ادامه مي دهند. اما باز هم مي بينيم كه نقاشي ايران با داشتن پشتوانه هاي غني به رشد خوبي در اين سال ها دست يافته است."

خزينه كه سال هاست به هنرمندي در زمينه كاشي و سراميك پرداخته درباره وضعيت اين دو هنر سنتي نيز خاطرنشان كرد: "در قديم ساخت كاشي ها و سراميك ها با شكيبايي و ممارست بيشتري صورت مي گرفت. در حالي كه امروز اگر در برخي كاشيكاري هاي اماكن دقيق شويم، آن استحكام سابق را در اين آثار سنتي مشاهده نمي كنيم. با اين وجود همان قدر كه هنر سنتي كاشي و سراميك امروز به فراموشي سپرده نشده باعث خوشحالي است."

کد خبر 342147

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =